Malatya Darende TOKİ evleri başvuruları

Toplu Konut İdaresi Başkanlığınca, Malatya Darende 2.Etap Toplu Konut Uygulaması kapsamındaki 1 adet konutun yer aldığı Malatya Darende TOKİ evleri başvuruları 30 Haziran tarihine kadar devam edecek

Malatya Darende TOKİ evleri başvuruları

Toplu Konut İdaresi Başkanlığınca, Malatya Darende 2.Etap Toplu Konut Uygulaması kapsamındaki 1 adet konutun yer aldığı Malatya Darende TOKİ evleri başvuruları 30 Haziran tarihine kadar devam edecek. Proje kapsamındaki konutların satış işlemleri T.C. Ziraat Bankası A.Ş aracılığı ile yürütülecek ve Temerküz Şube Darende Şubesi olacaktır. 

Açık satış yöntemiyle satışı yapılacak olan Malatya Darende TOKİ evleri başvuruları 30 Haziran 2016 tarihine kadar ilgili bankanın Darende Şubesi tarafından kabul edilecek. TOKİ Malatya Darende konutlarında konut seçimi yapan alıcılar 2+1 konutlar için yüzde 12 peşinat 180 ay vade çerçevesinde peşinatlarını ilgili banka şubelerine yatırarak gayrimenkul satış sözleşmesi imzalayacaklar. 

Satış işlemleri T.C. Ziraat Bankası A.Ş. şubeleri aracılığı ile yürütülecek

Konut alıcısı, sözleşmenin kurulduğu tarihten itibaren on dört gün içinde, herhangi bir gerekçe göstermeksizin ve cezai şart ödemeksizin sözleşmeden cayma hakkına sahiptir. Konut alıcısı, Gayrimenkul’ün fiili tesliminden evvel teslim süresi içerisinde herhangi bir gerekçe göstermeden sözleşmeden dönme hakkına sahiptir. Projede yer alan konutların satış işlemleri T.C. Ziraat Bankası A.Ş. şubeleri aracılığı ile yürütülecek ve hak sahibi olup sözleşme imzalayanlar konutlarını borçları bitene kadar devredemeyeceklerdir. Ayrıca sözleşme imzalanan konut için ikamet şartı aranacak ve ikamet edilmediği tespit edilirse sözleşme feshedilecektir. 

 

Firma Bilgisi: Toki