Malatya hızlı tren projesi son durum

Malatya hızlı tren projesinde son durum için tıklayın.

Malatya hızlı tren projesi son durum

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Öznur Çalık, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfü Elvan'ın Malatya ziyaretinde yaptığı açıklamaları değerlendirerek, "Malatya'yı ulaşımda üst lige çıkarıyoruz. Bu hizmetler için başta Başbakanımız Sayın Ahmet Davutoğlu'na ve Ulaştırma Bakanımız Sayın Elvan'a olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ediyorum" dedi.

"Milletimiz daha konforlu ve güvenli yolculuk yapsın diye tüm Türkiye'yi demir ağlarla örüyoruz ve milletimizi Yüksek Hızlı Trenle buluşturuyoruz" ifadelerini kullanan Çalık, "Şu anda ülkemiz YHT ile tanışan ülkeler arasında Avrupa'da 6. Dünyada 8 konumunda. Ülkemiz her alanda büyük atılımlar gerçekleştiriyor. Dedelerimiz karadan gemileri yürüttü biz deniz altından trenleri yürütüyoruz. Ulaşım noktasında devrim gibi hizmetler gerçekleştirdik. Malatya'mızda bu hizmetlerden yararlanıyor ve yararlanmaya devam edecek. Malatya, 2023 yılına modern demiryolu hizmeti ile girmiş olacak" dedi.

Çalık, Malatya için ulaşım konusunda önemli bir yatırımın ihalesinin de 20 Ocak'ta yapılacağını söyleyerek şunları kaydetti:

"Kuzey Çevreyolu yapım ihalesi 20 Ocak 2015'te Karayolları Bölge Müdürlüğü tarafından yapılacak. 500 Milyon TL'ye yakın bir yatırımı Malatya'mıza getirdik. Kuzey Çevre Yolu projesi 54 KM olup, yüksek yol standartlarına sahip olacak. Güzergah Malatya Havaalanı yolunu Özal köyü civarında kesecek. Devamında Malatya – Sivas yolunu kesen güzergah Battalgazi ve Bulgurlu istikametinde devam ederek Pütürge yol ayrımında sona erecek. Malatya'mıza hayırlı, uğurlu olsun" dedi.