Malatya TOKİ başvuruları

TOKİ’nin Malatya’daki 4 projesinde satışlar devam ediyor. 31 Aralık’a kadar devam edecek Malatya TOKİ başvuruları nereye, nasıl yapılacak? İşte yanıtı…

Malatya TOKİ başvuruları

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı’nın (TOKİ) Malatya’da satışı devam eden 4 projesi bulunuyor. Peki bu projelere başvurular nasıl yapılacak? İşte Malatya TOKİ başvurularına dair merak ettikleriniz…

*TOKİ Malatya 568 Konut: 8 Ekim’de satışa çıkan 53 konutun başvuru süreci 31 Aralık’a kadar sürecek. Başvurular ise Halk Bankası’nın Malatya İnönü Caddesi Şubesi’ne yapılacak. 128 bin ile 151 bin liradan satılacak evler için 180 aya varan vadeler yapılacak. Ayrıca projeye konut satın almak için başvuruda bulunan kişilerin kendisi, eşi ve velayeti altındaki çocukları üzerine tapuda kayıtlı bağımsız bir konutun bulunmaması, daha önce Toplu Konut İdaresince satılmış bir gayrimenkule sahip olmamış ve daha önce Toplu Konut İdaresinden kredi almamış olmaları, şartları kaldırılmış durumda.

*TOKİ Malatya Merkez Konak Mahallesi Alt Gelir Grubu: 6 adet konuta 31 Aralık tarihine kadar başvuru yapılabilecek. Başvurular, Halk Bankası’nın Malatya İnönü Bulvarı Şubesi’ne yapılacak. Evlerin satış fiyatı ise 62 bin ile 71 bin lira olacak.

*TOKİ Malatya Merkez Konak Mahallesi: 3 konutun başvuru süreci 31 Aralık’a kadar sürecek. Malatya TOKİ başvuruları, Halk Bankası’nın Malatya İnönü Şubesi’ne yapılacak. Evlerin 100 bin ile 120 bin liradan satılacağı projeye konut satın almak için başvuruda bulunan kişilerin kendisi, eşi ve velayeti altındaki çocukları üzerine tapuda kayıtlı bağımsız bir konutun bulunmaması, daha önce Toplu Konut İdaresince satılmış bir gayrimenkule sahip olmamış ve daha önce Toplu Konut İdaresinden kredi almamış olmaları, şartları da kaldırıldı.

*TOKİ Malatya Darende Kaymakamlık: 2 konutun satışa çıkarıldığı projede başvurular, Ziraat Bankası’nın Darende Şubesi’ne yapılacak. Evler 75 bin ile 134 bin liradan satılacak.