Maliye'nin payına 577 milyon teklifi

Maliye'nin, Bağdat Caddesi'ndeki arsası üzerine Taşyapı tarafından inşa edilen Four Winds Residence'deki 341 dairelik payı için düzenlediği ihalede en yüksek teklifi 577 milyon TL ile Birleşik İnşaat A.Ş. verdi

Maliye'nin payına 577 milyon teklifi

Bağdat Caddesi'nde Maliye'ye ait arsada Taş Yapı tarafından inşa edilen Four Winds Residence'nin, Maliye'ye ait yüzde 60'lık payı için düzenlenen ihalede en yüksek teklifi 577 milyon TL ile Birleşik İnşaat A.Ş. verdi. Ömer Darbazlar, Yakup Karagöz ve Göngör Çepni'yi ait Birleşik İnşaat bu teklifle 44 katlı 4 blok halinde inşa edilmiş projedeki 341 daireyi satın alma yolunda önemli bir adım atmış oldu.

Maliye'nin, söz konusu projedeki payı için daha önce yapılan ve 530 milyon TL ile projeyi inşa eden Taşyapı'nın kazandığı ilk ihaleyi iptal etmesinin ardından yapılan ikinci ihale ile ilgili olarak gözler Özelleştirme İdaresi Başkanlığı'na çevrildi. Başkanlık ihaleyi onaylarsa Birleşik İnşaat A.Ş. Maliye'nin projedeki payına sahip olacak.

İhalenin onaylanmasının ardından ödeme yöntemiyle ilgili kararın verileceğini belirten Birleşik İnşaat A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Darbazlar, 577 milyon TL'lik teklifin peşin ödeme için yapıldığını kaydetti. Darbazlar, peşin ya da yüzde 30'u peşin gerisi 4 eşit taksitle 4 yılda ödeme seçenekleri üzerinde düşündüklerini söyledi.