Maliye taşınmazlarının satışına onay

Özelleştirme Yüksek Kurulu, Maliye Hazinesi ile tta Gayrimenkul A.Ş. adına kayıtlı taşınmazlardan bazılarının özelleştirilmesine onay verdiğini açıkladı

Maliye taşınmazlarının satışına onay

Özelleştirme Yüksek Kurulu, Maliye Hazinesi ile tta Gayrimenkul A.Ş. adına kayıtlı taşınmazlardan bazılarının özelleştirilmesine onay verdiğini açıkladı.

Aksaray Taşpazar mahallesindeki taşınmazlar satılacak
T.C. Başbakanlık Özelleştirme İdaresi Başkanlığı'nın bugünkü Resmi Gazetede yayınlanan kararına göre Özelleştirme İdares Başkanlığı, özelleştirme kapsam ve programa alınan Maliye Hazinesine ait Aksaray'ın Merkez ilçesi Taşpazar Mahallesinde yer alan taşınmazın özelleştirme kapsam ve programına alınmasına karar verdi. 

tta'ya ait hangi gayrimenkuller özelleştirilecek?
Özelleştirme İdaresi Başkanlığı ayrıca, tta Gayrimenkul A.Ş. adına kayıtlı Samsun'un Bafra ilçesi, Hacınabi Mahallesinde yer alan ticaret, konut ve yol alanı imarlı  imarlı gayrimenkulün üzerindeki bina ile birlikte “satış” yöntemiyle özelleştirilmesi amacıyla İhale Komisyonunca; 7 milyon 600 bin TL bedelle en yüksek teklifi veren Bahar Medikal Tıbbi Malzeme ve İnşaat Taahhüt Ticaret Ltd. Şti.’ye İhale Şartnamesi çerçevesinde satılmasına, Bahar Medikal Tıbbi Malzeme ve İnşaat Taahhüt Ticaret Ltd. Şti.’nin sözleşmeyi imzalamaktan imtina etmesi veya diğer yükümlülükleri yerine getirmemesi halinde teminatının İdare lehine irat kaydedilmesine ve ihalenin iptaline onay verdi.