‘Maliyet artışını fiyatlara yansıtmıyoruz’

Saray Grup’un yönetim kurulu üyesi Talin Saraylı Dikici, son günlerde dövizdeki ve buna bağlı olarak inşaat malzemelerindeki artışın fiyatları gözle görülür biçimde değiştirdiğini söyledi.

‘Maliyet artışını fiyatlara yansıtmıyoruz’

Saray Grup’un yönetim kurulu üyesi Talin Saraylı Dikici, son günlerde dövizdeki ve buna bağlı olarak inşaat malzemelerindeki artışın fiyatları gözle görülür biçimde değiştirdiğini söyledi. Bahçelievler’deki Greenist projelerine maliyetlerdeki bu artışı yansıtmadıklarını belirten Dikici, “Bölgede arsa satış fiyatları metrekare başına 7 bin liraya yükseldi. Greenist olarak, yaşamın başladığı; açık/kapalı sosyal alanların yer aldığı butik projemize maliyetlerdeki bu artışları yansıtmadık ve arsa fiyatına ev satmaya devam ediyoruz” diye konuştu.

Dikici sözlerine şöyle devam etti, “Ekonomideki dalgalanmalar önümüzdeki dönemde de artarak devam edecektir. Konut sahibi olmak isteyenler için şu günler aslında bir fırsat dönemi. Satışlarda bir hareketlenme olduğu an fiyatların da aynı kalmayacağını söyleyebiliriz. Bugün konut alanlar fiyatlar arttığında kurdaki artıştan da kar etmiş olacaklar.”