Maltepe Belediyesi'nden bir ilk

Maltepe Belediyesi tarafından açılan "Gülsuyu Cemevi ve Kültür Merkezi" yarışması sonuçlandı. 55 projenin katıldığı etkinliği İbrahim Eyüp'ün başında olduğu ekip kazandı

Maltepe Belediyesi'nden bir ilk

Maltepe Belediyesi Türkiye'nin ilk Cemevi proje yarışmasının organizasyonunu gerçekleştirdi. Cemevlerini, belediye meclisi kararıyla Türkiye'de ilk kez ibadethane olarak kabul eden Maltepe Belediyesi tarafından düzenlenen yarışmada 8 proje ödüle layık görüldü. Prof. Dr. Türkan Saylan Kültür Merkezi'nde düzenlenen bir ödül töreninde birinciliği İbrahim Erol'un başında bulunduğu ekip kazandı. Yarışmada ikinciliği Ömer Selçuk Baz ve Ece Özdür, üçüncülüğü ise Selen Sarıkulak Bal ve Emre Bal elde etti. 

Maltepe Belediyesi'nden bir ilk

Örnek olacak etkinlik
Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç'ın da katılım gösterdiği törende Jüri Başkanı Mimar Nevzat Sayın, projelerle ilgili değerlendirmelerde bulundu. Yarışmanın büyük ilgi gördüğünü belirten Sayın, 8 projenin ödüle layık bulunduğunu vurgulayarak: 

" Burada 8 projeyi değerlendirerek, ödüle layık gördük. Ancak bütün projeler birbirinden ilginç ve Türkiye çapında yapılacak cemevleri için örnek teşkil edebilecek güçte. Projeler arasında özellikle kırsal, dinsel ve kentsel özellikleri bünyesinden barındıran ve çok ilginç mimari yapılara sahip projeler de mevcut. Dolayısıyla oldukça verimli bir yarışma oldu. Seçim yapmakta zorlandığımızı ifade etmeliyiz” dedi. 

Maltepe Belediyesi'nden bir ilk

Mekan kullanımındaki başarı ödül getirdi
Yarışma jürisinin birinciliğe layık gördüğü İbrahim Eyüp ve ekibinin projesini değerlendiren Sayın, mevcut yapı strüktürünün kısmen kullanılmış olmasının olumlu bulunduğuna işaret etti. Sayın, abartısız kitlelere rağmen simgesel bir kutsam mekana ulaşıldığını vurguladı. 

Firma Bilgisi: Maltepe Belediyesi