Maltepe Belediyesi'nden Fındıklı'ya Yaşam Kompleksi müjdesi

Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç, Fındıklı Mahallesi'nde hayata geçirilecek yaşam kompleksi için çalışmalara başlandığını duyurdu

Maltepe Belediyesi'nden Fındıklı'ya Yaşam Kompleksi müjdesi

Maltepe Belediyesi Fındıklı Mahallesi'nde inşa edilmesi planlanan "Yaşam Merkezi" projesi için çalışmalara başladı. Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç, konuyla ilgili hazırlıkların tamamlandığını açıkladı. 

Fındıklı'ya Yaşam Merkezi geliyor
Hemşehri Buluşmaları kapsamında Bitlisli vatandaşlarla bir araya gelen Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç, Fındıklı Mahallesi'ni inşa edilecek Yaşam Merkezi'nin müjdesini verdi. "Fındıklı'nın böyle bir komplekse ihtiyacı var mı?" sorusuna Maltepeliler büyük bir destekle karşılık verdi. Başkan Kılıç, Fındıklı'nın her geçen gün daha da büyüdüğünü ve geliştiğini vurgulayarak:

"Arkadaşlarıma 300-400 kişilik düğünlerin, dernek buluşmalarının yapıldığı bir salonumuz olmalı. Çocuklarımızın futbol ve voleybol gibi oyunlar oynayabildiği spor sahaları olmalı dedim.  Otoparkı, parkları, zabıta binası, muhtarlık binası, belediye veznesi gibi alanların olduğu bir kompleksin planlarını çiziyoruz. Planlarımızı tamamlayıp, yine mahalleye karşınıza geleceğim ve sizlerin onayına sunacağım. Siz tamam derseniz bu atıl alanı Fındıklı’ya kazandıracağım..." ifadelirin kullandı. 

2 yıl içinde çalışmalara başlanacak
Bitlis İli Deliklitaş Köyü Kalkındırma ve Güzelleştirme Derneği'nde gerçekleşen ve Dernek Başkanı Haşim Argüç'ün yanı sıra belediye başkan yardımcıları ve Zümrütevler Mahalle Muhtarı Serkan Aslan'ın da katıldığı toplantıda "Yaşam Merkezi" çalışmalarının iki sene içinde başlayacağını belirten Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç, diğer taraftan vatandaşlardan gelen şikayet üzerine Hancıoğlu Caddesi'nin prestij cadde projesi kapsamına alındığını da söyledi.