Maltepe için TOKİ ile dişe diş pazarlık

Yılan hikayesine dönen TOKİ arazisinden Türkiye için örnek bir kent parkı projesi çıkardıklarını söyleyen Maltepe Belediye Başkanı Kılıç: "TOKİ ile dişe diş pazarlık yaparak, yüzde 64.5 donatı alanını Maltepe halkına kazandırdı..." dedi.

Maltepe için TOKİ ile dişe diş pazarlık

Mahkeme süreci yılan hikayesine dönen tartışmalı TOKİ arazisinden "dev kent parkı" çıkarmayı başaran Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç'a Maltepeliler'den tam destek geldi. Ordu İli Akkuş İlçesi Alanköyü Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği'nde gerçekleştirilen "Hemşehri Buluşmaları" kapsamında Maltepeliler ile buluşan Ali Kılıç'a destek çığ gibi büyüyor. 

Maltepe parkına halktan güvenoyu
Maltepe'nin göbeğinde yer alan ve yılda yalnızca bir defa kullanıma açılan arazinin atıl halde kalmasından dolayı üzüntü duyduğunu, üstelik bu kullanım halinin sağlık ve hijyen açısından sorunlar içerdiğini söyleyen Ali Kılıç:

"Otoparkların, spor merkezlerinin, antik tiyatro, konser alanı ve donatı alanlarının olduğu bir proje hazırladık. Bu parkta sadece mangal partileri olmayacak. Ben hizmet üretmek istiyorum. Ortada yanlış varsa mahkemeye taşırsınız ve hukuk önünde hesabını veririm." dedi.

Maltepe için TOKİ ile dişe diş pazarlık

Maltepelilere "Bu alanın park alanı olması sizi rahatsız ediyor mu? Bu kararı destekliyor musunuz?" sorusunu yönelten Ali Kılıç'a vatandaşlar alkışlarla yanıt verdi. 

Maltepe parkı için TOKİ ile dişe diş pazarlık
Maltepe'de yer alan arazinin daha fazla heba edilmemesi için 1.5 yıldır bizzat bu projenin üzerinde çalıştığını da söyleyen Başkan Kılıç:

"Gururla söylüyorum ki Maltepe Belediyesi olarak TOKİ ile dişe diş pazarlık yaparak, burada yüzde 64.5 donatı alanını Maltepe halkına kazandırdık. Planlarımız bitsin, muhtarlarımızla oturacağım birlikte kararımızı vereceğiz ve o parkın temelini en kısa zamanda hep birlikte atacağız..." ifadelerini kullandı.