Maltepe kıtaları buluştaracak

Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç, ilçede kurulması planlanan Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi çalışmaları kapsamında Almanya'nın Münih kentinde bir dizi görüşme yaptı

Maltepe kıtaları buluştaracak

Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç, Danışmanı Münih eski Anakent Belediye Başkanı Christian Ude ile birlikte Maltepe'de gerçekleşmesi planlanan fuar projesi kapsamında görüşmeler yürütmeye başladı. Münih Uluslararası Fuarı Yönetim Kurulu Başkanı Klaus Dietrich ve Yönetim Kurulu üyesi Eugen Egetemmeier ile bir araya gelen Maltepe Belediye Başkanı Kılıç ve danışmanı Ude, görüşmelerin ardından basın toplantısı düzenledi.

Açıklamasında Münih Fuar yöneticilerinin 'oldukça uzun sayılabilecek fuar yönetimi tecrübesinden' yararlanmak istediklerini belirten Maltepe Belediye Başkanı Kılıç: 'Birlikte çalışma kararı aldık. önümüzdeki ay yetkililer İstanbul’a gelerek toplantı yapacağız. Ticaret Odası, Sanayi Odası, Belediye Meclisi üyelerimiz, siyasi partilerin temsilcileri ve işadamlarıyla biraraya gelerek fuar projemizi tartışacağız. Maltepe için doğru neyse onu yapacağız. Maltepe’yi Anadolu yakasının parlayan yıldızı yapacağız. Fuar projesi Anadolu yakasının çehresini değiştirecek.' şeklinde konuştu.

Avrupa ve Asya arasındaki yeni köprü: Maltepe
Görüşme vesilesiyle bir açıklama yapan Münih Fuar Yönetim Kurulu Başkanı Dietrich de, Maltepe fuarının Avrupa ile Asya ülkeleri arasında köprü görevi üstleneceğini söyledi. Dietrich, Pakistan ve Afganistan'dan, İran, Irak, Suriye, Kazakistan, Özbekistan ve Azerbaycan'a kadar çok sayıda ülkenin iş adamlarının vize uygulaması nedeniyle rahat hareket edemediğini de beliterek: 'Maltepe fuarı bu nedenle daha da anlam kazanacak. İşadamları, yöneticiler gönül rahatlığı ile İstanbul’a gelerek tanıtımlar yapabilecekler’ dedi.