Maltepe'nin çehresini değiştirecek proje: Maltepe Meydan

Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç, hayata geçirilmesi planlanan meydan projesi ile Maltepe’nin çehresinin değişeceğini söyledi

Maltepe'nin çehresini değiştirecek proje: Maltepe Meydan

Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç, "Mahalle Buluşmaları" etkinliği'ne Bağlarbaşı ile devam etti. Hayata geçirilmesi düşünülen Maltepe Meydan Projesi hakkında bilgi veren Belediye Başkanı Ali Kılıç:

“Meydan çevresindeki  binaları kentsel dönüşüme sokarak, burayı bir cazibe merkezi haline getirmeyi düşünüyoruz. Modern bir meydana da kavuşacak Maltepe’de, trafiği de yer altına alacağız” dedi. 

Merkez camii alanı kamulaştırılacak
Kılıç, Maltepe Meydan Projesi kapsamında Merkez Camii'nin bulunduğu alanın kamulaştırılacağını ve caddedeki binaların kentsel dönüşüm kapsamında yenileneceğini belirten Kılıç:

Modern bir meydana da kavuşacak Maltepe’de, trafiği de yer altına almayı düşünüyoruz. Esnaf kan ağlıyor, iyi kazanamadığını söylüyor ki haklılar. Büyükşehir Belediye Başkanımız Kadir Topbaş ile de konuyu konuştum. ‘Böylesi bir proje yapılırsa orası 3 sene Afganistan trafiğine döner. Bunu göğüsleyip, modern bir meydana kavuşmalıyız” şeklinde konuştu.