Mandarin Oriental'e iki yeni ödül

Akdeniz'in en lüks turizm yatırımlarından biri olan Mandarin Oriental-Bodrum, dünyanın en önemli otelcilik ödüllerinden biri olan European Hotel Design Awards'dan iki kategoride ödülle döndü

Mandarin Oriental'e iki yeni ödül

Bodrum Göltürkbükü üzerinde Cennet Koyu'nda 2014 yılında açılan Mandarin Oriental Bodrum, uluslararası arenadan ödül almayı sürdürüyor. 23 Kasım'da Londra'da düzenlenen dünyanın en önemli turizm ödüllerinden biri olan European Hotel Design Awards'da da 2 ödül birden kazanan Mardarın Oriental böylece uluslararası ödül koleksiyonunu da geliştirmiş oldu. Mandarin Oriental, bu özel organizasyondan, Mimari-Yeni Yapı ve İç Mimarı kategorilerinde ödül alarak, Türkiye'den ödül kazanan tek otel statüsünü de kazanmış oldu.

Mandarin Oriental Bodrum'a ödül
Londra Park Plaza Westminister Bridge Otel'de düzenlenen ödül töreninde dünyanın en önemli turizm yatırımcı, mimar, tasarımcı ve gazetecilerinin huzurunda gerçekleştirilen değerlendirmede Mandarin Oriental Bodrum iki dalda ödüle layık görüldü. Otelin kazandığı ödül vesilesiyle bir açıklama yapan Astaş Holding Yönetim Kurulu Başkanı Vedat Aşçı, ödüllerin Türkiye'yi dünya çapındaki ötelcilik sektörünün en üst düzeyine taşıdığını söyledi. Aşçı, açıldığı günden bu yana dünyanın en önemli elitlerinin harcama gücü yüksek yerli-yabancı turistleri başarıyla ağırladığını da hatırlatarak: 

 

Mandari Oriental'e ödül yağıyor

 

"Mandarin Oriental gibi dünya markalarının Türkiye’ye gelmesi, ülkemizde katma değeri yüksek turizmin kalkınmasına büyük destek oluyor ve olmaya devam edecek." ifadelerini kullandı.

Bodrum gayrimenkul fiyatları yükselecek
Açıklamasında önümüzdeki süreçte gayrimenkul satışlarında gözle görülür düzeyde yaşanan artışın devam edeceğini de belirten Aşçı Mandarin Oriental'i takip eden çok sayıda uluslararası markanın Bodrum'a giriş yaptığını belirtti. Aşçı sağlık turizmi açısından da önümüzdeki günlerde önemli atılımlar beklendiğini kaydederek: 

"Bizler de Mandarin Oriental gibi bir dünya markasıyla yaptığımız başarılı işbirliğinin, dünyanın önde gelen isimleri tarafından ödüllerle tescillenmesinin haklı gururunu yaşıyoruz." dedi.