Manifesto Erbil’e ofis açtı

İnşaat şirketlerinin de bulunduğu birçok şirkete iletişim danışmanlığı hizmeti veren Manifesto İletişim, Erbil’de ofis açtı

Manifesto Erbil’e ofis açtı

10 Eylül 2012 / emlakwebtv
Önde gelen şirketlere, marka yönetimi, medya ilişkileri, itibar yönetimi ve organizasyon gibi iletişim danışmanlığı hizmetleri sunan Manifesto İletişim Grubu,  yurtdışın da ofisler açıyor. Dünyadaki ekonomik gelişmeleri yakından takip eden Manifesto İletişim Grubu, ABD ve Avrupa’daki ekonomik kriz nedeniyle paranın yönünün kaydığı ve uluslararası şirketler kadar Türk şirketlerin de aktif olduğu Orta Doğu, Körfez ve Rusya bölgesinde aktif tol almayı hedefliyor. Bu hedef doğrultusunda ilk yurtdışı ofisini Birleşil Arap Emirlikleri’nde açan Manifesto İletişim ikinci yurtdışı ofisini ise Erbil’de açtı.
Manifesto İletişim Grubu’nun Erbil'in en işlek caddesi Gulan'da yer alan ofisin açılışı Manifesto İletişim Grubu Ajans Başkanı Ozan Özkan ile Genel Müdür Selin Bozkurt tarafından gerçekleştirildi. Açılışın ardından Erbil Valisi Nevzat Hadi, Manifesto heyetini kabul etti.
Kabulde konuşan Hadi, bir Türk iletişim şirketinin Erbil'de faaliyete geçmesinin Irak'ın Kürt Bölgesi ile Türkiye arasındaki bağların giderek güçlenmesinin önemli işaretlerinden biri olduğunu vurguladı.
Irak Kürt Bölgesel Yönetimi Başbakanı Necirvan Barzani'nin ifade ettiği gibi Türkiye ile bölgeyi yakınlaştıran her türlü girişimin kendilerini heyecanlandırdığını belirten Erbil Valisi Hadi, Manifesto Grubu'nun, halklar arasında ekonomik, sosyal ve kültürel bağların artırılmasına katkıda bulunmasını arzu ettiklerini belirtti.
'Müşterimiz nerede biz oradayız'

Manifesto İletişim Grubu Başkanı Ozan Özkan da, Kuzey Irak'ın son yıllarda hızla geliştiğine dikkati çekerek, ilk olarak 5 yıl önce bazı projeler dolayısıyla Erbil'e geldiklerini, geçen sürede kurdukları dostlukları daha da pekiştirdiklerini ifade etti.
“Müşterimiz dünyanın neresindeyse onların yanında yer alma gayreti içindeyiz” değerlendirmesinde bulunan Özkan, Erbil'e açtıkları ofis dolayısıyla Kuzey Irak Bölgesel Yönetimi'nin kendilerine verdiği desteğe teşekkür etti. Özkan, kısa zamanda çok ciddi projeleri hayata geçireceklerini belirtti.
'Türkiye Erbil arasında köprü olacağız'
Manifesto İletişim Grubu Genel Müdürü Selin Bozkurt da Türkiye’nin Erbil'de konsolosluk açtığını ve 1400 Türk şirketinin faaliyet gösterdiğini belirterek, bölgenin ekonomik gelişimine işaret etti.
Manifesto'nun ulusal ve uluslararası network'ü ve tüm gücüyle Erbil'de olacağını dile getiren Bozkurt, Türk firmalarının bölgede yatırım yapabilmeleri ve iş geliştirmeleri için güvenli bir ortam yaratmak amacıyla köprü vazifesi üstleneceklerini söyledi.
Manifesto Erbil'in güçlü yerel ortağı ve uluslararası pek çok haber ajansının Erbil temsilcisi olan Mohammad Jambaz da, Manifesto’nun tecrübesi, güçlü ilişkileri ve bölgede daha önce yaptığı işlerden ötürü birlikte yeni projeler geliştireceklerini belirtti.