Manisa’da TOKİ sosyal konut başvurusu topluyor

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ), Manisa Saruhanlı’da yapacağı, yoksul konutları için başvuru toplamaya başladı

Manisa’da TOKİ sosyal konut başvurusu topluyor

3 Ocak 2013 / emlakwebtv
Saruhanlı Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma Vakfı'ndan (SYDV) alınan bilgiye göre TOKİ, 'Sosyal konut projesi' kapsamında sosyal güvencesi olmayan ihtiyaç sahibi vatandaşlar için konut yapacak. Saruhanlı'da bu projeden faydalanmak isteyenler için müracaatların kabul edilmesine başlandığını duyuran SYDV, sosyal güvencesi olmayan 30 yaşını aşmış kişilerin başvuruda bulunabileceğini bildirdi.

Eşi vefat etmiş olan çocuklu dul kadınlarda yaş şartı aranmadığını belirten yetkililer, babası veya hem babası hem de annesi vefat etmiş yetim bekar kadınlarda yaş şartının 25 ve üzeri olarak belirlendiğini kaydetti.

Aylık kira öder gibi sabit taksit imkanı ile ev sahibi olunmasına olanak sağlayan konut projesinde, yaş şartını taşıyıp başvuruda bulunmak isteyenler arasından her haneden tek bir başvuru kabul edilecek. Ayrıca başvuru yapacak kişilerde, konutların yapılacağı yerde en az 3 yıldır ikamet ediyor olmak, hanede yaşayanlar üzerine kayıtlı herhangi bir konut bulunmamak, daha önce TOKİ'den konut satın almamış ve TOKİ konut kredisi kullanmamış olma şartları aranacak.

Firma Bilgisi: Toki