Mantolamaya estetik dekoratif kaplamalar

Blue’Safe Mavi Kale, ısı yalıtım paket sistemindeki üstün nitelikli ürünleri ile sağlıklı bir mantolamayı garanti ederken binalarımızın dış güzelliğini de unutmuyor

Mantolamaya estetik dekoratif kaplamalar

22 Kasım 2013 / emlakwebtv
Küresel ısınmanın etkisi ile her geçen gün ağırlaşan iklim koşullarını binalarımızdan uzak tutmanın yolu ısı yalıtımından geçiyor. Blue’Safe Mavi Kale yetkilileri kışın sıcak yazın ise serin evlere sahip olmak isterken yanlış malzeme kurbanı olmamak için tüketicileri doğru malzeme seçimi konusunda uyarıyor. Bina ömrü boyunca maksimum düzeyde performans yakalamak, ısıtma ve soğutma giderlerinde yüzde 50 oranında tasarruf elde etmek için CE ve ETAG 004 Belgesi’ne sahip güvenilirliğini ispatlamış ürünlere yönelmek gerekiyor.

Blue’safe Mavi Kale’den ağır iklim koşullarına dayanıklı kaplamalar
Mantolama işleminde ısı yalıtım levhası üzerine donatı filesi ile beraber uygulanan sıva, nitelikli mantolama sistemlerinde yer alan en temel malzemelerden biri. Paket sistemi içinde bulunan bütün ürünlerine 10 yıl garanti veren Blue’Safe Mavi Kale, mantolama uygulamalarında Kaleplast çimento esaslı ısı yalıtım levhası sıva harcını kullanıyor. Buhar geçirgenliği sayesinde binaların nefes almasını sağlayan Kaleplast sıva harcı, ağır iklim koşullarına karşı yüksek dayanım gücü ile mücadele ediyor. Ayrıca ileri esneklik ve tutunma gücü, suya ve darbelere dayanım gücü ile de rakiplerinin önüne geçiyor.

Blue’Safe Mavi Kale, ısı yalıtım paket sistemindeki üstün nitelikli ürünleri ile sağlıklı bir mantolamayı garanti ederken binalarımızın dış güzelliğini de unutmuyor... İşte bu noktada Kale dekoratif boya ve sıvaları devreye giriyor. Üstelik bina sahipleri zengin renk ve doku alternatifleri arasından seçim yapabiliyor.

Kolay desen verilebilen dekoratif sıvalar
Blue’Safe Mavi Kale, yüksek performanslı dış cephe ısı yalıtım sistemine dekoratif sıvalarla estetik katıyor. Kalekim’in Blue’Safe Mavi Kale markasının sunduğu dekoratif sıvalar, bu alanda Türkiye’nin en çok tercih edilen çözümü olarak da dikkat çekiyor. Zorlu hava koşulları ile mücadele edebilen Kale dekoratif sıvaları, 144 farklı renk ve 10 doku seçeneği ile yalıtım sektörünün estetik trendini belirliyor.

Kale dekoratif sıvaları, renk ve desen zenginliği ile binaların dış cephesine yepyeni bir görünüm kazandırırken, elastik yapısı sayesinde binaları mevcut ve oluşabilecek çatlaklara karşı koruyor. Güçlü nefes alma özelliği ile yüksek nem ve düşük sıcaklıkta dahi duvar yüzeylerindeki terlemeye engel olan Kale dekoratif sıvaları, böylece sağlıklı ve konforlu binalar yaratıyor. Dayanıklılığı ile öne çıkan dekoratif sıvalar binalarımızın uzun yıllar ilk günkü görünümünü korumasını sağlıyor. Üstün özellikleri ile binaların onarım masraflarını da azaltarak kullanım ömrünü uzatıyor.