Manzara için ağaç katliamı

İzmir'in Çeşme ilçesi Dalyan'daki Erbil Sitesi Yönetimi, üyelerin 'deniz manzarasını kapatıyor' şikayeti üzerine, yaşları 10'un üzerinde 25 adet ağacı, bir gecede kesti

Manzara için ağaç katliamı

İzmir'in Çeşme ilçesi Dalyan'daki Erbil Sitesi Yönetimi, deniz manzarasını kapattığı şikayetiyle gelen 'üyelerinin' başvurusunu 'Genel Kurul' toplantısında değerlendirdi. Üyelerin, her birinin yaşı 10'un üzerinde 25 adet fıstıkçamının kesilmesi yolunda, 14 Kabul oyuna karşı 12 ret kararının çıktığı Genel Kurul sonrasında yönetim, bir gece içerisinde 25 ağacı kestirdi.

İstersem dikerim, istersem sökerim
Kurulda red oyu kullanan üyeler, kurul kararına bir aylık itiraz süresinin beklenmeden bir gece içerisinde ağaçların katledilmesini şaşkınlıkla karşıladı. Hürriyet Gazetesi'nden Melis Alphan'a açıklamada bulunan ve karar itiraz eden site üyesi Ayşen Yeter, kanuni sürenin hiçe sayılmasını eleştirerek: '25 ağacı kestiler. Sadece iki ay kaldığımız yazlıklamızıda 12 ay boyunca kuşu, kurdu, karıncası ile ekosistem oluşturmuş bir hayata, 'Canım isterse dikerim, canım isterse sökerim.' şeklinde bir yaklaşım çok talihsiz.' şeklinde konuştu.