MANZARAYA KARŞI ALIŞVERİŞ

Dap Yapı’nın Emlak Konut işbirliğiyle geliştirdiği İstmarina projesinin AVM etabı görücüye çıktı. Deniz manzaralı AVM’de 160 mağaza yer alıyor

MANZARAYA KARŞI ALIŞVERİŞ

DAP Yapı ile Emlak Konut GYO işbirliğinde Kartal sahilinde hayata geçirilen İstMarina projesinin AVM etabı tanıtıldı. Tanıtıma, Emlak Konut GYO A.Ş. Genel Müdürü Murat Kurum, DAP Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Yılmaz, JLL Türkiye Başkanı Avi Alkaş ve yatırımcılar katıldı.

Yarısı açık yarısı kapalı

160 mağazanın yer aldığı AVM’nin yarısı açık yarısı ise kapalı olacak. 2017 yılının ikinci yarısında açılması planlanan AVM, 250 milyon euroluk yatırım değerine sahip.

İstmarina AVM’de neler var?

3 kattan oluşan AVM, birçok ünlü markaya ev sahipliği yapacak. Yerli ve yabancı markalar dışında sinema, çocuk oyun alanı gibi sosyal sosyal donatı alanları yer alacak. Deniz manzarası ve marina bağlantısının da olacağı AVM’de kiralanabilir alanın yüzde 30’u cafe ve restoranlardan oluşacak.

DAP Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Yılmaz, “İstMarina’nın 400 metre yarıçapında 15 bin adet yeni konut yapılması planlanıyor. Biz bir alışveriş merkezi değil, bir yaşam merkezi inşa ediyoruz” dedi.

Emlak Konut GYO Genel Müdürü Murat Kurum ise, “Son 10 yılda kişi başına gelirin 3 kattan fazla arttığı bir ortamda, Türk tüketicisi perakende sektörüne ciddi bir pay ayırdı ve bu artarak da devam ediyor. Bu anlamda, gerek Türk gerek uluslararası markaların ve perakende sektörünün, projemizde yer alacak AVM’de yerlerini alacağından şüphem yok” ifadelerini kullandı.

Kiralama JLL Türkiye’den

İstMarina AVM’nin kiralama faaliyetlerini JLL Türkiye yürütecek. JLL Türkiye Başkanı Avi Alkaş, “AVM, ziyaretçilerine adalar manzarasında dumanı tüten bir çayı yudumlama keyfinin yanı sıra ayrıcalıklı alışveriş deneyimi ile de bambaşka bir yaşam alanı sunacak” diye konuştu.