MAPIC bugün start verdi

Türkiye’nin alanlarında büyük firmalar ile katılım gösterdiği Dünyanın en büyük perakende ve gayrimenkul fuarı olan Mapic Fuarının açılışı bugün gerçekleşti

MAPIC bugün start verdi

13 Kasım 2013 / emlakwebtv
Türkiye’nin de fuar programı kapsamında bu akşam düzenleyeceği akşam yemeğine ise uluslar arası firma ve yatırımcılar tarafından yoğun ilgi gösteriliyor.
Her yıl düzenlenen dünyanın en büyük uluslar arası gayrimenkul ve perakende fuarı Mapic, bu yıl da 13-15 Kasım tarihlerinde Fransa’nın Cannes kentinde ziyaretçilerini ağırlıyor. Bu yıl fuara 66 ülkeden, 700 firma katılırken katılımcı firmaların 233’ü standla katılım gösteriyor. Böylece geçen yıla göre standla katılım gösteren firmalara bu yıl 76 firma eklenmiş bulunuyor. Uluslar arası perakendecilerin de yoğun ilgi gösterdiği Mapic Fuarına, bu yıl ise 1400 marka katılıyor. Bu markaların 400’ü ise ilk kez bu yıl fuarda yer alıyor.

Alkaş’ın 2006 yılından bu yana Türkiye Temsilciliğini yürüttüğü Mapic’e, bu yıl katılan ülkeler arasında ise Türkiye katılımcı sayısıyla ilk onda 10.ülke olarak bulunuyor. Türkiye’den Mapic’e 101 firma ve 300 temsilcisiyle katılırken, Emaar Türkiye, Saf GYO, Dumankaya İnşaat, Rönesans, Öncüoğlu Mimarlık ve Simit Sarayı’da stantla katılım gösteriyor. Türkiye’nin ve Türk iş dünyasının tanıtımında da önemli rol oynayan Mapic Fuarı’nda Alkaş’ın katkılarıyla gerçekleşen Türkiye programında bu akşam; Majestic Hotel’de Alışveriş Merkezleri Yatırımcıları Derneği önderliğinde uluslararası yatırımcılar ile Türk yatırımcı ve perakendecilerin buluştuğu özel bir akşam yemeği düzenleniyor.

Geçtiğimiz yıl 65 ülkeden 8600 katılımcı, 2400 perakendeci, 410 yeni marka, 870 yatırımcı ve 250’ye yakın Türk ziyaretçiyi ağırlayarak rekor bir sayıya ulaşan, perakende ve gayrimenkul sektörünün lider firmalarını bir araya getiren Mapic Fuarı ilk gününde gördüğü yoğun ilgiyle geçen yıldan daha çok ziyaretçi çekeceğe benziyor.