Mar Yapı Bayramoğlu’nu Divan’la tanıştırdı

Mar Yapı Bayramoğlu’nda yarım kalan projeyi devralarak, 96 kişinin mağduriyetine son vereceği G Marin projesinde Divan Grubu ile işbirliği yaptı. G Marin Managed by Divan projesi ev sahibi olanlar, Divan hizmetlerinden yararlanacak

Mar Yapı Bayramoğlu’nu Divan’la tanıştırdı

26.09.2013 / Bülent Yoldaş / Posta Gazetesi

Turizm sektörünün ekol markalarından Divan ile inşaat sektörünün öncü markalarından Mar Yapı Güneşli’de inşa edilen G Plus at Divan Residence’dan sonra bir işbirliğine daha imza attı. Geleceğin Kalamış’ı olarak nitelendirilen, İstanbul’un yanı başındaki Bayramoğlu’nda Mar Yapı tarafından hayata geçirilen G Marin projesinin rezidans hizmetlerini Divan Grubu üstlendi. G Marin Managed by Divan projesinden ev sahibi olanlar concierge, housekeeping gibi hizmetlere Divan’ın otelcilik alanındaki kalitesi ve üstün hizmet anlayışıyla sahip olacaklar.

İlk markalı proje

Mar Yapı ve Divan imzasıyla hayat bulan G Marin, Darıca’ya bağlı Bayramoğlu beldesinde yer alıyor. Proje, Gebze sanayi bölgesi ve teknoloji merkezlerine yakınlığının yanı sıra Marmaray ve bölgeye yapılması planlanan marina projeleriyle gelişime açık olan bir bölge olan Bayramoğlu’nun ilk markalı konut projesi olmasıyla dikkat çekiyor.

Tercih yine Mar Yapı

G Marin projesinin lansman toplantısında konuşan Mar Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Münir Özkök, “Arazi geliştirici bir firma olarak bölgenin potansiyeli ve gelişimi bizi cezbetti. Bayramoğlu’nda örnek olabilecek bir projeye imza atmak için kolları sıvadık. Güneşli’de hayata geçirdiğimiz Divan Residence at G Plus projesinde Divan Grubu ile yakaladığımız başarılı işbirliğini G Marin projesine de taşıdık” dedi.

İnşaasını gerçekleştirdikleri G Marin projesini, Divan Grubu’nun da aynı güven ve heyecanla karşılanmasının kendileri için ayrı bir mutluluk kaynağı olduğunu söyleyen Özkök, “Divan Grubu ile yaptığımız ortaklıkla birlikte projeyi G Marin managed by Divan olarak şekillendirdik. Daire sahipleri isterlerse Divan tecrübesi ve geleneği ile zenginleşen ayrıcalıklı yönetim hizmetlerini belli bir ücret karşılığında alacaklar” diye konuştu.

İlk etap Ekim’de teslim

Toplantıda söz alan Mar Yapı İş Geliştirme Müdürü Robert Varon ise projenin detayları hakkında bilgi vererek, G Marin managed by Divan projesinin 35 bin metrekare arazi üzerinde inşa edildiğini açıkladı. Varon, projeye ilişkin devamla şunları söyledi: “G Marin managed by Divan projesi iki etapta toplamda 556 konuttan oluşuyor. 1+0, 1+1, 2+1, 3+1 ve dubleks konut seçeneklerinin yer aldığı projenin metrekare fiyatları 1800 ila 2500 TL arasında değişiyor. İlk etabın anahtar teslimleri Ekim 2013’te yapılacak. Projenin ikinci etabını ise 2014 yılının sonunda teslim etmeyi planlıyoruz. İki sosyal tesisin yer alacağı projede sauna, fitness salonu ve yüzme havuzları yer alıyor. G Marin’in konsepti ve nitelikli sosyal donatılarının yanı sıra Divan Grubu’nun vereceği rezidans hizmetleri bölgedeki tüm projelerden farklılaşmasını sağlıyor.”  

“Yeni işbirliğine varız”

Mar Yapı ile aynı vizyona sahip olduklarını söyleyen Divan Grubu CEO’su Marcos Bekhit de, “Güneşli’de gerçekleştirdiğimiz işbirliğinden memnun kaldık. Mar Yapı ile bundan sonraki dönemlerde yeni işbirliklerine varız” açıklamasını yaptı.

 

Firma Bilgisi: Mar Yapı