Mar Yapı, Çinli Wanda Group ile Stratejik İşbirliği Anlaşması imzaladı

Mar Yapı Wanda Group arasında imzalanan Stratejik İşbirliği Anlaşması, Wanda Group’un teknolojiden turizme, finanstan gayrimenkule kadar geniş faaliyet alanlarındaki yatırımlarında Türkiye’de Mar Yapı’yı stratejik ortak olarak konumluyor.

Mar Yapı, Çinli Wanda Group ile Stratejik İşbirliği Anlaşması imzaladı

Çin Halk Cumhuriyeti’nin en büyük ticari kuruluşlarından biri olan Dalian Wanda Group ve Türkiye’de geliştirdiği yenilikçi ve nitelikli projeleriyle tanınan Mar Yapı Grubu arasında Stratejik İşbirliği Anlaşması imzalandı. Münir Özkök, Şanghay’daki imza töreni öncesinde grubun Pekin’deki merkezinde Çin Halk Cumhuriyeti’nin en büyük girişimcisi olan Wanda Group Başkanı Wang Jianlin ile bir araya geldi. Görüşmede Wanda ile turizm sektörü dışındaki faaliyet alanlarında da ortak çalışmalar yapılması konusunda mutabık kalındı. E-ticaret ve Wanda’nın sahip olduğu diğer markalar ile ilgili somut gelişmeler yaşandı.

Dalian Wanda Group ve Mar Yapı Grubu arasında imzalanan Stratejik İşbirliği Anlaşmasının ilk adımı olan Wanda Vista Oteli İstanbul, 2018 yılında faaliyete geçecek. Wanda Vista İstanbul, 150 odalı bir otel olarak hizmet vermenin yanı sıra yine otel binası içinde yer alan 300 rezidans dairesinin de işletmesini üstlenecek.

Qian Jin: İlk yurtdışı otelimizi İstanbul’da açıyoruz

Şanghay’da Wanda Group’a ait Wanda Reign on the Bund otelinde gerçekleşen imza törenine, iki şirketin yetkililerinin yanı sıra Şanghay Başkonsolosu Sabri Tunç Angılı, Türkiye’den ve Çin’den basın mensupları ve iki ülkenin iş ve ekonomi dünyasından isimler katıldı. Anlaşma, Mar Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Münir Özkök ve Wanda Hotels & Resorts Başkanı Qian Jin tarafından imzalandı.

Wanda Hotels & Resorts Başkanı Qian Jin imza töreninde yaptığı konuşmada, Wanda Group’a bağlı Wanda Hotels & Resorts’un Wanda Vista markasına ait ilk yurtdışı otelini İstanbul’da açacağını açıkladı.  Wanda Vista İstanbul’un, Wanda Hotels & Resorts’un global pazardaki ilk otel markası olacağının altını çizen Qian Jin, Wanda Vista İstanbul’u daha sonra Chicago, Los Angeles, Londra, Sidney ve Gold Coast gibi dünyanın diğer birinci sınıf şehirlerinin takip edeceğini söyledi.

Mar Yapı ile ortaklıklarının, Wanda Hotels & Resorts’un Çin’den dünyaya açılan uluslararası bir otel yönetimi şirketi olma hedefi doğrultusunda önemli bir kilometre taşı olduğuna inandığını belirten Qian Jin, “Mar Yapı, sektöre giriş yaptığı 2006 yılından itibaren Münir Özkök liderliğinde pek çok devrim niteliğinde gayrimenkul projesi geliştirdi. Böylesine prestijli bir şirketle çalışmaktan gurur duyuyoruz. İstanbul’da 150 adet lüks misafir odası ve suitlere sahip Wanda Vista İstanbul otelimize ek olarak 300 odalı Wanda Vista Residence da faaliyete geçecek. Otelimiz, lokasyon olarak en büyük alışveriş merkezlerinin yer aldığı, hava alanı yakınında yoğun bir iş merkezinde yer alıyor. Çin’in yerel kültürel unsurları ile bezenmiş eşsiz Wanda Vista servisini sunacağız. Mar Yapı ile el ele hayata geçireceğimiz Wanda Vista İstanbul, geleneksel Çin estetiğini ve misafirperverliğini yansıtan konseptiyle Türkiye’nin en büyüleyici ve lüks oryantalist oteli olacak” dedi.

Wanda Vista’nın Çin’in uluslararası otel endüstrisinde güçlü bir yer almasını sağlayacağına değinen Qian Jin, “Antik zamanlarda Çinliler Baharat Yolu aracıyla kaliteli ürünlerin ticaretini yapar ve bununla birlikte Çin kültürünü de taşırlardı. Bugün Wanda Hotels & Resorts olarak biz de markamızı global pazarlara taşıyarak Çin misafirperverliğinin tanınması ve yayılmasını sağlamaktan gurur duyuyoruz” diye konuştu. Qian Jin, Wanda Hotels & Resorts hakkında ayrıca şu bilgileri verdi: “Wanda Reign, Wanda Vista, Wanda Realm ve Wanda Jin olmak üzere dört ayrı otel markasıyla toplam 104 otelimiz bulunuyor. Wanda Vista, doğunun cazibesi ve yerel kültürün benzersizliğinin birleştiği kaliteli bir servis sunuyor ve bu bileşimi bir konfor deneyimine dönüştürüyor. Şu anda Çin’de 17 Wanda Vista oteli bulunuyor ve önümüzdeki birkaç yıl içinde 6 tane daha açmayı planlıyoruz.”

Mar Yapı, Çinli Wanda Group ile Stratejik İşbirliği Anlaşması imzaladı

Şanghay Başkonsolosu Sabri Tunç Angılı da konuşmasında, iki ülke arasında kültürel ve ticari ilişkilerin gelişimine katkıda bulunacak anlaşma töreninde bulunmaktan mutluluk duyduğunu ifade etti. Çin Halk Cumhuriyeti’nin Türkiye’nin ticaret hacminde ikinci sırada yer alan ülke olduğuna değinen Angılı, “2023’te 100. yılını kutlayacak olan Türkiye Cumhuriyeti’nin 10 büyük ekonomiden biri olma hedefi için her türlü girişim ve ticari ilişkiyi destekliyoruz” dedi.

Özkök: İstanbul’un en değerli gayrimenkullerinden birini oluşturuyoruz

İmza töreninde konuşan Mar Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Münir Özkök ise 2006 yılında “Mar Yapı” yolculuğumuza başlarken kendimize, gayrimenkul sektöründe ulusal ve uluslararası ölçekte, her zaman en iyilerle çalışma ve Türkiye’deki en nitelikli projeleri geliştirme hedefini koymuştuk. Bugün bu yolculukta Wanda Hotels & Resorts’u da yanımızda görmenin mutluluğu içerisindeyim. Bu stratejik ortaklığın; ülkemizin gayrimenkul sektörüne ve markamızın uluslararası itibarına büyük katkı yapacağı kanaatindeyim” dedi. Nicelikten çok niteliğe önem veren bir grup olarak kendi sektörünün en iyileriyle işbirliği içerisinde olmaya özen gösterdiklerini belirten Özkök şöyle devam etti: “Yurt içinde olduğu kadar yurt dışında da güçlü iş ortaklarıyla çalışarak marka değerimizi ve yatırımlarımızı artırma hedefindeyiz. Gayrimenkul ve turizm sektörlerinde bugüne dek Basın Ekspres Yolu merkezli olmak üzere; farklı bölgelerde yatırımlar yaptık. Halen yapım ve lansman aşamalarında olan projelerimiz devam ediyor. Projelerimize yatırım yapanlara, yapısal olduğu kadar, mimari ve yaşam kalitesi anlamında da yüksek standartlar sunuyoruz. Projelerimizin değerlenme oranları ve Cityscape, WAF, MIPIM Architectural Review gibi uluslararası gayrimenkul organizasyonlarında kazandığımız ödüller de bunun bir göstergesidir.”

Özkök, Stratejik İşbirliği Anlaşması’nın detayları hakkında şu bilgileri verdi: “Gayrimenkul, turizm, eğlence-kültür-spor endüstrisi, e- ticaret ve finans sektörlerinde faaliyet gösteren Wanda Group’a bağlı Wanda Hotels & Resorts ile anlaşmamız, bizi Türkiye’de stratejik ortak olarak konumluyor. Anlaşmamızın ilk kazanımı, Wanda Hotels & Resorts’un lüks otel markası Wanda Vista  ile Çinli  misafirlerimizi  İstanbul’da daha sık ve çok sayıda ağırlamak olacak. Dünyanın en önemli tasarımcılarından Philippe Starck ve dünyanın sayılı otelcilik gruplarından biri olan Wanda Hotels&Resorts’u aynı kompleks içerisinde bir araya getiren G projesi İstanbul’un en değerli gayrimenkullerinden biri olacak. İlerleyen dönemlerde ise gayrimenkul ve turizmin yanında diğer alanlarda da ticari faaliyetlere yoğunlaşacağımızı söyleyebilirim. Anlaşmamızın iki ülke arasındaki başta turizm olmak üzere, karşılıklı ticaretin ve kültürel ilişkilerin artmasına katkıda bulunacağına yürekten inanıyorum.”

Medeniyetlerin buluştuğu ülke Türkiye

Münir Özkök konuşmasında, Türkiye’nin birçok medeniyetin, tarihi ve kültürel bağlamda bir araya gelerek sentezlendiği bir ülke olduğuna da değindi. Jeopolitik konumuyla, ticari, turistik ve sosyal birikimiyle benzersiz olan Türkiye’nin Asya ve Avrupa’yı bağladığını belirten Özkök Türkiye ve İstanbul’un tarihi ve turistik özellikleri hakkında da dinleyicileri bilgilendirdi.

2010 yılında Avrupa Kültür Başkenti olmaya layık görülmüş olan İstanbul’un binlerce yıllık insanlık tarihi için önemli bir yeri olduğuna değinen Münir Özkök, İstanbul’un turizm kenti olarak değerine dikkat çekti. “Kapalı Çarşı, Ayasofya, Topkapı Sarayı ve İstanbul Boğazı gibi tarihi ve doğal güzellikler, bugün hala milyonlarca yerli ve yabancı turistin şehri ziyaret etme sebebi olmaya, ülke ekonomisine ve turizm sektörüne yatırım yapan şirketlere katkıda bulunmaya tüm hızıyla devam ediyor” diyen Özkök, Wanda Group’la imzaladıkları Stratejik İşbirliği Anlaşması’nın iki ülke arasındaki kültür alışverişine de katkıda bulunacağına inandığını ifade etti.

Çin Halk Cumhuriyeti’nin Türkiye ile ticaret hacminin yüksekliğine de değinen Özkök, “Bunun en önemli sebeplerinden biri de iki ülke halkının birbirine karşı olan iyi düşünceleri ve misafirperverliğidir. Yüzyıllar önce İpek ve Baharat yolları sayesinde başlayan karşılıklı etkileşimi, geleceğe taşıyacak ortaklığın bir parçası olmaktan dolayı duyduğum sevinci de sizlerle paylaşmak istiyorum” dedi.

Firma Bilgisi: Mar Yapı

Yazar: emlakwebtv
Etiketler:
Yorum

Benzer Haberler

Konutta yeni normal: Sağlıklı Ev!

Konutta yeni normal: Sağlıklı Ev!

Gayrimenkulde bireysel ve kurumsal yatırımcıların yeni gözdesi: KKTC

Gayrimenkulde bireysel ve kurumsal yatırımcıların yeni gözdesi: KKTC

‘Koronavirüs salgınıyla yaşam ve çalışma alanı tercihlerimiz değişiyor’

‘Koronavirüs salgınıyla yaşam ve çalışma alanı tercihlerimiz değişiyor’

Ant Yapı’nın ‘iyi yaşam evleri’ Antwell kapılarını açıyor

Ant Yapı’nın ‘iyi yaşam evleri’ Antwell kapılarını açıyor

Silverline pandemi sürecinde konut sektöründe atağa geçti

Silverline pandemi sürecinde konut sektöründe atağa geçti

Zin D Diamond fiyatları

Zin D Diamond fiyatları

425 bin liraya Karadağ’da 2 yıl kira garantili ev ve oturum fırsatı

425 bin liraya Karadağ’da 2 yıl kira garantili ev ve oturum fırsatı

Kentsel dönüşümde kira yardımı 36 aydan 48 aya çıkıyor

Kentsel dönüşümde kira yardımı 36 aydan 48 aya çıkıyor

Silverline’dan ‘100. Yılda 100 Umut’ projesi: Darüşşafakalı 100 çocuğa eğitim desteği

Silverline’dan ‘100. Yılda 100 Umut’ projesi: Darüşşafakalı 100 çocuğa eğitim desteği

289 bin liraya Karadağ’da 2 yıl kira garantili  ev ve oturum fırsatı

289 bin liraya Karadağ’da 2 yıl kira garantili ev ve oturum fırsatı

Çek ve senedin yerine geçebilecek ipotekli borç senedi veya irat senedi

Çek ve senedin yerine geçebilecek ipotekli borç senedi veya irat senedi

Kalyon Holding Nevbahar Üsküdar ile gayrimenkule adım attı

Kalyon Holding Nevbahar Üsküdar ile gayrimenkule adım attı

Çelik evler yaygınlaşıyor

Çelik evler yaygınlaşıyor

İmar Barışı'nda yeni uzatma yok

İmar Barışı'nda yeni uzatma yok

THY İstanbul Havalimanı'ndan 10 milyona yakın yolcu uçtu

THY İstanbul Havalimanı'ndan 10 milyona yakın yolcu uçtu

İnşaat sektöründeki küçülme ekonomiyi vurdu

İnşaat sektöründeki küçülme ekonomiyi vurdu

Ekonomik Güven Endeksi düşüşe geçti

Ekonomik Güven Endeksi düşüşe geçti

Edirne'den Bulgaristan'a tren seferleri

Edirne'den Bulgaristan'a tren seferleri

İstanbul banliyö hattından 68 günde 24 milyon yolcu geçti

İstanbul banliyö hattından 68 günde 24 milyon yolcu geçti

Zonguldak Filyos Liman projesinin yüzde 80'i tamam

Zonguldak Filyos Liman projesinin yüzde 80'i tamam

İnşaat güven endeksinde rekor düşüş

İnşaat güven endeksinde rekor düşüş

EN ÇOK OKUNANLAR