Marco Polo, Vivaldi ve niceleri İstanbul’lu oluyor

Via Port Venezia’nın 5 kulesinin ismi belli oldu: Marco Polo, Puccini, Vivaldi, Palladio, Bellini

Marco Polo, Vivaldi ve niceleri İstanbul’lu oluyor


Via Port Venezia’nın beş kulesinin ismi facebook üzerinden düzenlenen yarışma sonucunda belirlendi. Via Properties&Gürsoy Yatırım Ortaklığı’nın Gaziosmanpaşa’da inşa ettiği, konut–AVM-ofis bölümlerinden oluşan Via Port Venezia’nın facebook üzerinden yapılan “Kuleleri İsimlendirin” yarışmasına iki aylık süreçte 2 bin kişi katıldı ve toplam 10 bin isim önerisinde bulundu. Yarışma sonucunda kulelere en güzel beş ismi bulan Mehmet Aykaç, Pronto Tour’dan çift kişilik ‘4 gün 3 gece Venedik seyahati’ kazandı. 

Mehmet Aykaç’ın Via Port Venezia’nın kuleleri için önerdiği isimler İtalya’nın ünlü simalarından oluşuyor. Gezgin Marco Polo, besteciler Puccini ve Vivaldi, ressam Bellini ve mimar Palladio kulelere isimlerini veren ünlü İtalyanlar oldu.

Via Port Venezia’da konut, AVM ve ofis birarada
Gaziosmanpaşa ilçesi sınırları içinde, TEM Otoyolu üzerinde bulunan Via Port Venezia, 82 bin metrekarelik arazi üzerine kuruluyor. Mimari konseptini dünyanın en güzel şehirlerinden biri olan Venedik’ten alan Via Port Venezia, 5 kule, 200 mağazalı açık hava alışveriş merkezi ve 60 bin metrekarelik alana sahip modern ofis etaplarından oluşuyor. Mimari konsepti Dome Mimarlık tarafından tasarlanan Via Port Venezia’da tıpkı Venedik’te olduğu gibi yürüyüş yolları, su kanalları, büyük meydanlar inşa ediliyor.

Via Port Venezia’da daire tipleri 1+1, 2+1, 3+1 ve 4+1 olarak değişirken daire büyüklükleri ise 66 metrekareden 217 metrekareye kadar çeşitlilik gösteriyor. TEM Otoyolu’nun hemen yanında, Eski Edirne Asfaltı üzerinde, Habipler-Topkapı tramvay hattının yanı başında olan proje, ulaşım noktasında avantaj sunuyor. Proje aynı zamanda yeni yapılacak Mecidiyeköy-Havalimanı arası metro hattından direkt bağlantı alıyor. Proje hakkında detaylı bilgi almak için www.viaportvenezia.com adresine tıklayabilirsiniz.