Mardan Palace Hotel Suudi Kral'ı ağırlayacak

G-20 zirvesi için Türkiye'ye gelecek olan Suudi Kral, bin kişilik heyeti ile birlikte 18 gün Mardan Palace Hotel'de kalacak

Mardan Palace Hotel Suudi Kral'ı ağırlayacak

G-20 zirvesi için Türkiye'ye gelecek olan Suudi Kral, bin kişilik heyeti ile birlikte 18 gün Mardan Palace Hotel'de kalacak. 

Suudi Arabistan Kralı Salman Bin Abdülaziz 1000 kişilik heyet ile Antalya'ya geliyor. Toplamda 18 milyon dolar ödeme yapacak olan Suudi Kral'ın zirveden birkaç gün önce otele gelmesi planlanıyor. Zirvenin sona ermesinden birkaç gün sonra ise Kral Salman Bin Abdülaziz ülkesine dönecek.

18 gün boyunca diğer müşterilere kapatılacak olan Mardan Palace Hotel'e kralın güvenlik görevlileri ve hizmetlileri kral gelmeden birkaç gün öncesinden otele gelecek. Suudi Kral'ın Mardan Palace Hotel'de ayak basacağı ilk noktadan itibaren tüm geçeceği yollar için kırmızı halılar hazırlanıyor. 

Geçtiğimiz yaz Suudi Kral'ın tatil yaptığı Fransa'nın Cote d'Azur bölgesinde plaj halka kapatılmış ve olağanüstü güvenlik önlemleri alınmıştı. Bu durum Fransızları rahatsız etmiş ve düzenlenen imza kampanyasında girişi yasaklanan plajın kamu malı olduğu ve herkese açık tutulması gerektiği belirtilmişti. 

Suudi Kral Salman Bin Abdülaziz'i ağırlayacak olan Mardan Palace Hotel, geçtiğimiz günlerde Halk Bankası'na satılmıştı. 2009 yılında açılan Mardan Palace Otel'in açılışına Mariah Carey, Richard Gere, Sharon Stone gibi ünlüler gelmişti. Azeri asıllı Rus İşadamı Telman İsmailov'un açtığı otel, mali sıkıntılar nedeniyle Haziran ayında icraya verildi. İcraya ise Halk Bankası'na olan borcu nedeniyle verilmişti. Son dakika banka ile otel sahibi arasındaki anlaşma ile satışı durdurulan Mardan Palace, Garanti Bankası'na olan borç sebebiyle satıldı.