Mardan Palace Otel'in sahibi kim?

2009 yılında Antalya Kundu sahilinde hizmete açılan Mardan Palace Otel'in sahibi kim? işte yanıtı...

Mardan Palace Otel'in sahibi kim?

2009 yılında Antalya Kundu sahilinde hizmete açılan Mardan Palace Otel'in sahibi kim? işte yanıtı...

Azeri asıllı Rus işadamı Telman İsmailov tarafından yaptırılan Avrupa'nın en lüks oteli arasında yer alan Mardan Palace Otel'in açılışında dünyaca ünlü yıldızlar sahne aldı. 1 milyar dolara mal olan açılış Türkiye ve dünyada büyük yankı uyandırdı. 

Mardan Palaca açılışında Antalyay'ya gelen ünlü isimler arasında; Mariah Carey, Richard Gere, Sharon Stone, Monica Belluci, Tom Jones yer aldı. 

Otelin en dikkat çeken özelliği ise otelin önündeki plaja Mısır'dan 9 bin ton altın rengi kum getirilmesi ve bu kumların ayakları yakmaması, ıslak ayağa yapışmamaması. 

Mardan Palace Otel, Telman İsmailov'un borçlarından dolayı Antalya 6'ıncı İcra Müdürlüğü'nce 2 Kasım günü 360 milyon 50 bin lira bedelle Halk Bankası'na satıldı. 

Mardan Palace sahibi kim? 

Garanti Bankası'na olan borçlarından dolayı geçtiğimiz günlerde ihale ile satışa çıkarılan Mardan Palace Otel'in yeni sahibi ise Halk Bankası oldu. 

Mardan Palace Otel'in Halk Bankası'na satılışının ardından takip eden günlerde satışın iptali için, otel inşaasında görev alan Güçlü İnşaat tarafından iptal davası açıldı. 

Güçlü İnşaat, satış ilanının usule uygun yapılmadığını, ihale saatine uyulmadığı ve rüçhanlı alacaklıların oluru alınmadan ihalenin gerçekleştiğini idda ederek ihalenin feshini talep etti. Güçlü İnşaat'in iddalarının doğru çıkması halinde fesih iptal edilecek. Aksi durumda ise feshi talep eden firma satış bedelinin yüzde 10'u oranında ceza ödeyecek.