Mardan Palace Satışının İptali İçin Dava Açıldı

Dünya'nın en lüks otellerinden biri olan Antalya'daki Mardan Palace Otel'in halk Bankası'na satışının iptali için dava açıldı

Mardan Palace Satışının İptali İçin Dava Açıldı

Dünya'nın en lüks otellerinden biri olan Antalya'daki Mardan Palace Otel'in Halk Bankası'na satışının iptali için dava açıldı. 

Telman İsmailov tarafından 1.4 milyar dolara inşa edilen ve borçlarından dolayı Antalya 6'ncı İcra Müdürlüğü'nce  2 Kasım günü 360 milyon 50 bin lira bedelle Halk Bankası'na satılan Mardan Palace Otel satış ihalesinin feshi için dava açıldı. 

Otelin inşaasında görev olan Güçlü İnşaat, ihalenin feshi için Antalya Birinci İcra Mahkemesi'ne başvurdu. Satış ilanının usule uygun yapılmasığını, ihale saatine uyulmadığı ve rüçhanlı alacaklıların oluru alınmadan ihalenin gerçekleştiği idda edilerek ihalenin feshi talep edildi.

Böylelikle Garanti Bankası'nın alacağına karşılık Halk Bankası tarafından Antalya 6'ncı İcra Müdürlüğü hesabına yatırılan 207 milyon 244 bin 403 lira dava sonuçlanıncaya kadar mevduat hesabından nema hesabına aktarılmasına karar verildi. 

İdda edilenler doğru çıkarsa fesih iptal edilecek. Aksi durumda ise ihalenin feshini talep eden firma satış bedelinin yüzde 10'u oranında ceza ödeyecek.