Mardan Palace'a 14.7 milyonluk tazminat şoku

Dünyanın en lüks otelleri arasında gösterilen Mardan Palace Otel'in, Asya İnşaat A.Ş., Güçlü İnşaat Ltd ve Ekodizayn İnşaat'ın alacak davasına itirazı reddedildi

Mardan Palace'a 14.7 milyonluk tazminat şoku

Antalya'nın Aksu ilçesinde bulunan ve zamanında dünyanın en lüks otellerinden biri olarak gösterilen Mardan Palace Hotel, satış ve ihale sürecinin ardından alacaklılarla girdiği hukuki mücadeleyi de kaybetti. 1.4 milyar dolarlık yatırımla hayata geçirilen Mardan Palace'nin, 3 inşaat firmasının açtığı alacak davasına itirazları mahkeme tarafından reddedildi.

Mardan Palace Hotel'e tazminat şoku
2009 yılında alacaklarının ödenmediği gerekçesiyle Mardan Palace Otel hakkında hukuki süreci başlatan Asya İnşaat A.Ş., Güçlü İnşaat Ltd ve Ekodizayn İnşaat Peyzaj firmalarına ilişkin Mardan Palace Hotel Avukatı Murat Türkal'ın itirazları mahkeme tarafından reddedildi. Antalya 2'inci Asliye Ticaret mahkemesi'nde görülen davada, Mardan Palace yönetiminin itirazları reddedilirken, ünlü yatırım söz konusu 3 inşaat firmasına toplam 14 milyon 742 bin TL alacak ödemeye mahkum edildi. Bu alacaklardan 13 milyon 52 bin TL'si esas alacak, 1 milyon 690 bin TL'si ise tazminat olarak belirlendi. 

Diğer taraftan Asya İnşaat A.Ş. Güçlü İnşaat Ltd ve Ekodizayn Peyzaj, 2015 yılında açtıkları ve 8 milyon 107 bin dolarlık alacak davasını kazanmış, ancak Mardan Palace Hotel söz konusu davayı Yargıtay'a taşımıştı. Alınan kararla birlikte Mardan Palace 30 milyor TL'yi geçen alacak davasını da kaybetmiş oldu.