Mardan Palace'ta icra satışından sezon açılışına

Geçtiğimiz aylarda icradan satışa çıkarılan ancak teklif veren çıkmadığı için satışı ertelenen Mardan Palace Otel'in 10 milyon TL'lik tadilatın ardından sezonu açmaya karar verdiği açıklandı

Mardan Palace'ta icra satışından sezon açılışına

Antalya'nın en büyük turizm yatırımlarından biri olan ve son dönemde icradan satılık haberleriyle ekonomi gündemine gelmeye devam eden Mardan Palace Oteli, sezonu bir Hint düğünü ile açmaya hazırlanıyor. Bu düğün ve yeni sezon için tadilatına başlanan otel için 10 milyon dolar harcanacağı açıklandı. 

1.4 milyar dolarlık otele 10 milyon dolarlık tadilat

Antalya Kundu'da, Rus İş Adamı Telman İsmailov girişimiyle kurulan Mardan Palace Oteli, 10 milyon dolarlık tadilatın ardından yeni sezona başlamayı amaçlıyor. Geçtiğimiz aylarda kimi kısımları icradan satışa çıkarılan ancak teklif veren çıkmadığı için satışı ertelenen dev turizm yatırımının bu tadilatın ardından gerçekleştirilecek Hint düğünü ile yeni sezona gireceği açıklandı.

Mardan Palace Müdürü: Herkes kadar biz de krizden etkilendik

Türkiye'nin ve dünyanın en lüks otellerinden biri olarak gösterilen Mardan Palace'in Müdürü Selçuk Şentepe, turizmde yaşanan krizden tüm sektörel kuruluşlar ne kadar etkilendiyse kendilerinin de bu oranda etkilendiğini savundu. Otelin son dönemde yaşadığı sıkıntıların turizm sektöründe var olmaya çalışan tüm işletmeleri içine alan bir kapsam oluşturduğunu ve krizden en çok etkilenen iş kolunun turizm olduğunu belirten Şentepe: "Antalya 500 adet, 5 yıldızlı otel barındıran bir bölge. Bu kadar çok tesisin ayakta kalabilmesi için, bunlara yeter düzeyde turistin gelmesi gerek..." ifadelerini kullandı. 

Borçlar yapılandırılıyor

Yapısal açıdan ve güvenlik bağlamında bir sorunları bulunmadığını, otelin borçlarıyla ilgili olarak da yapılandırma noktasında görüşmeler sürdürdüklerini söyleyen Şentepe, 2018 yaz sezonu için de tur şirketleriyle görüşmelerin başladığı bilgisini verdi. Şentepe, bu konuda bir sıkıntı yaşamadıklarını ve tüm bu faaliyetlerin kendileri için bir ortak ve partner olduğunu açıklayarak:

"Bunların her biri bizim iş ortağımız. Çalıştığımız tüm acentalar her zaman yanımızda oldu. Hepsiyle ilişkilerimizi sürdürmeye devam edeceğiz. Yeni sezonu sürpriz ve özel bir Hint düğünü ile açmayı hedefliyoruz. Büyük bir ihtimalle de Martayında yapılacak. Henüz protokol aşamasındayız. Bu düğünlerin bütçesi 10-15 milyon dolarları buluyor. Bu düğünle birlikte tekrar turizm camiasına merhaba diyeceğiz..." dedi.

Geçtiğimiz aylarda icradan satışa çıkarılmıştı

2009 senesinde 1.4milyar dolarlık yatırımla hayata geçirilen Mardan Palace Otel, Temmuz ayında , 37.5 milyon TL muhammen bedel ile satışa sunulmuştu. Antalya SGK İl Müdürlüğü tarafından organizeedilen otelin satış ihalesinde teklif veren olmadığı için satış ihalesi ileri bir tarihe ertelenmişti. 

2018 Martında toparlanmış oluruz

Şentepe, Mardan Palace'in sık sık gündeme gelen borçlarının kademe kademe ödeneceğini, yatırım bugün itibarıyla tadilat aşamasında olduğunu da vurgulayarak:" Sanıyorum 2018 yılının Mart ayında çok daha dinamik, diri ve topralnamış şekilde turizm faaliyetlerimize başlayacağız. Biz Türkiye turizminin mihent taşı olan otellerden biriyiz..." dedi. Mardan Palace'ın Türkiye turizminin en önemli değerlerinden biri olduğunu ve odalar, havuz, alt yapı, restoranlar ve internet sistemini başlayan toplam tadilat yoğunluğunun 10 milyon doları bulacağını da belirterek: "Otelde yaklaşık 200 personel çalışmaya devam ediyor. Elektriğimiz yok. Ancak eneratör kullanıyoruz..." dedi.