Mardin Merkez TOKİ evleri satışa çıktı!

135 Mardin Merkez TOKİ evi bugün itibariyle satışa çıktı. Detaylar için haberimizi okuyun.

Mardin Merkez TOKİ evleri satışa çıktı!

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı’nın (TOKİ) hayata geçirdiği TOKİ Mardin Merkez Nur Mahallesi alt gelir grubu projesinde 135 konutun başvuru süreci 14 Aralık 2015 itibariyle başladı. 31 Aralık’a kadar devam edecek başvurular, Halk Bankası’nın tüm şubelerine yapılabilecek.

2+1 olarak tasarlanan Mardin Merkez TOKİ evleri, 85 bin ile 94 bin liradan satılacak. 180 ve 240 aylık vadelerin yapılacağı projede aylık taksitler ise 283 liradan başlayacak. Peşinat olarak da konut bedelinin yüzde 12 veya 20’si verilecek.

Mardin Merkez TOKİ evleri başvuru şartları

Alıcının:

1.T.C. vatandaşı olması,

2. Mardin il sınırları içerisinde 1 (bir) yıldan az olmamak koşulu ile ikamet ediyor olması veya il nüfusuna kayıtlı olması,

Şehit Aileleri, Terör, Harp ve Vazife Malulleri ile Dul ve Yetimleri kategorisinde başvuracakların en az 3 (üç) yıldır ikamet ediyor olması veya il nüfusuna kayıtlı olması gerekmekte.

3. Toplu Konut İdaresinden konut satın almamış olması, başvuru sahibinin kendisi, eşi ve velayeti altındaki çocukları üzerine tapuda kayıtlı bağımsız bir gayrimenkulün bulunmaması ve Toplu Konut İdaresinden konut kredisi kullanmamış olması,

Şehit Aileleri, Harp ve Vazife Malulleri ile Dul ve Yetimleri kategorisi hariç

4. Başvuru tarihi itibariyle 25 yaşını doldurmuş olması gerekmekte olup, ancak, eşi vefat etmiş olan çocuklu dul bayanlarda yaş şartı aranmamakta.

5. Aylık hane halkı gelirinin, en fazla net 3.200 lira olması, (Başvuru sahibinin, eşinin ve velayeti altındaki çocuklarının gıda, yol, vs. her türlü aldıkları yardımlar dahil olmak üzere toplam hane halkı aylık net gelirinin en fazla 3.200-₺ olması gerekmekte.)

6. Bir hane halkı adına, yani kişinin kendisi, eşi ve velayeti altındaki çocukları adına yalnızca bir adet başvuru yapılabilecek.