Mardin Merkez TOKİ kurası 6 Ağustos’ta çekilecek!

Mardin Merkez TOKİ kurası 6 Ağustos 2015 tarihinde çekilecek. Kura detayları için tıklayın.

Mardin Merkez TOKİ kurası 6 Ağustos’ta çekilecek!

TOKİ’nin Mardin’de hayata geçirdiği TOKİ Mardin Merkez Nur Mahallesi Alt Gelir Grubu projesinde toplam 441 konutun 30 Haziran 2015’te başlayan başvuru süreci 24 Temmuz’a kadar devam edecek. Konutların sahiplerini belirleyecek Mardin Merkez TOKİ kurası ise 6 Ağustos 2015 tarihinde gerçekleştirilecek.

2+1 olarak tasarlanan Mardin Merkez TOKİ Evleri 85 bin ila 96 bin liradan satışa çıkarılacak. 180 ve 240 aylık vadelerle ev sahibi olunacak projede aylık taksitler ise 283 liradan başlayacak.

Mardin Merkez TOKİ kurası ile ilgili yayınlanan bilgiler ise şöyle;

“1. Şehit Aileleri, Terör, Harp ve Vazife Malulleri ile Dul ve Yetimlerine konut sayısının %10’u kadar (44 adet) kontenjan ayrılacak ve kura ile hak sahipleri belirlenecektir. Kura sonucu bu kategoriden hak sahibi olamayan başvuru sahipleri diğer alıcılar kategorisindeki başvuru sahipleri ile birlikte kuraya tabi tutulacak.

2. Engelli vatandaşlarımıza konut sayısının %5’i kadar (22 adet) kontenjan ayrılacak ve hak sahipleri kura ile belirlenecektir. Kura sonucu bu kategoriden hak sahibi olamayan başvuru sahipleri diğer alıcılar kategorisindeki başvuru sahipleri ile birlikte tekrar kuraya tabi tutulacak.

3. Emekli Vatandaşlara konut sayısının %25’i kadar (110 Adet) kontenjan ayrılacak ve gerek görüldüğü takdirde kura ile hak sahipleri belirlenecektir. Kura sonucu bu kategoriden hak sahibi olamayan başvuru sahipleri diğer alıcılar kategorisindeki başvuru sahipleri ile birlikte tekrar kuraya tabi tutulacak.

4. Diğer başvuru sahipleri, İdaremiz genel uygulamalarında olduğu üzere başvuru sayısına göre gerektiği takdirde kura ile belirlenecek.

5. Kurada, asil ve yedek olarak hak sahibi olamayanlar başvuru bedellerini, 12 Ağustos 2015 tarihinden itibaren T. Halk Bankası A.Ş. yetkili Şube’lerinden geri alabilecek.

6. Kura sonucu konut satın alma hakkı kazanan ancak sözleşme imzalamayan asil ve yedek alıcılar başvuru bedellerini 14 Eylül 2015 tarihinden itibaren T. Halk Bankası A.Ş. yetkili Şube’lerinden geri alabilecek.” 

Firma Bilgisi: Toki