Marka Konferansı'ndan görkemli kapanış

Yaklaşık 2.000 kişinin katılımıyla gerçekleşen MARKA 2014'e pazarlama ve iş dünyasının ünlü isimleri katıldı

Marka Konferansı'ndan görkemli kapanış

Yürekli tarafından bu yıl 15'incisi düzenlenen ve tam 13 yıldır Yapı Kredi World Ana Sponsorluğu'nda gerçekleştirilen MARKA 2014 Konferansı'nın ikinci gününde gazeteci-yazar Murat Sabuncu ve TESEV Başkanı Can Paker'in katıldığı "Beyaz Türkler, Toplum ve Yüzleşme" paneli iş dünyası tarafından beğeni ve ilgiyle takip edildi. 

Marka Konferansı tamamlandı
YÜREKLİ Training Conference Consulting tarafından bu yıl 15.si düzenlenen ve 13 yıldır Yapı Kredi World Ana Sponsorluğu'nda gerçekleştirilen MARKA 2014, ikinci gününde de büyük beğeni topladı. Türkiye'de özel sektör temsilcilerinin buluştuğu en güçlü platform olarak adından söz ettiren MARKA Konferansı, ikinci gününde de pazarlama dünyasını ve ünlü markaları bir araya getirdi.

Türkiye'nin markaları masaya yatırıldı
Türkiye'deki markaları etkileyen iki önemli şemsiye marka "Türkiye" ve "İstanbul" da MARKA 2014'te özel oturumlarda mercek altına alınarak farklı perspektifleriyle incelendi. Türkiye'de son dönemde markaların etkilendiği ilgi çekici toplumsal olgular seçilerek bu büyük konferansta masaya yatırıldı. 

Etkinliğin ikinci gününün açılışını otomotiv sektörünün önde gelen satış ve pazarlama dehası, Rolls Royce Motor Cars'ın Yönetim Kurulu Başkanı (2008-2010) Tom Purves yaptı. Purves, rakiplerinin arasında özgün olmanın nasıl sağlanacağını anlatarak sektöre önemli ipuçları verdi.

Dünyanın en lüks otellerine sahip, Soneva Resorts otel ve yaşam konseptinin kurucusu, Six Senses spa ve konut zincirinin yaratıcısı, Sonu Shivdasani de 2. günün beğenilen konuşmacıları arasındaki yerini aldı. Ekosisteme saygılı yeni lüks tatil anlayışını başlatan ve SLOW LIFE felsefesinin dahi yaratıcısı Sonu Shivdasani, doğaya ve yerel kültüre destek konusunda hiç ödün vermeden büyük ekonomik başarıya ulaşan sıradışı iş modeliyle tüm markalara ışık tuttu.

Avrupa'nın moda, kültür, güzelik ve stil alanında 'Consultant of Cool' ünvanlı öncü danışmanı Lady Kinvara Balfour, Türk moda, teknoloji ve kozmetik markalarına eşsiz bilgisi ve karizmasıyla ilham verdi. Balfour, gerçek bir marka olabilmek için zamanın ruhuna bakılarak bir akım yaratılması gerektiğini belirtti. Lady Kinvara Balfour, yaratılan bu akım sayesinde insanların o markayı kullanamasa bile bir parçası olabileceklerinin altını çizdi. Oturumun en dikkat çeken konularından biri de markalar için 'cool' kalmanın ipuçları oldu.