Marka ve patent haberlerinin adresi; Patent Dünyası

www.patentdunyasi.com.tr Türkiye’de 30 yıldır marka ve patent vekilliği hizmeti veren Destek Patent yönetiminde yayın hayatını sürdürüyor

Marka ve patent haberlerinin adresi; Patent Dünyası

13 Ağustos 2013 / emlakwebtv
Türkiye’nin lider marka ve patent vekilliği şirketi Destek Patent, patent ve marka tescili konusunda bilinci geliştirmek ve bilgi paylaşımını en etkili şekilde gerçekleştirmek amacıyla www.patentdunyasi.com.tr sitesini kurdu. İnternet sitesinde patent dünyasından geniş bir bilgi bankasına kadar patent ile ilgili her şey yer alıyor.

Yamankaradeniz: “Patent Dünyası; internet sitesi patent, marka ve endüstriyel haklar konusunda kapsamlı bir başvuru kaynağı”
Destek Patent Yönetim Kurulu Başkanı Kemal Yamankaradeniz, “Patent Dünyası internet sitesi patent, marka ve endüstriyel haklar konusunda kapsamlı bir başvuru kaynağı olması amacıyla Destek Patent’in 30 yıllık birikimi ve deneyimiyle hazırlanmış bir platformdur. Kullanıcı dostu sitemizde ziyaretçilerimizin marka ve patent konusundaki tüm bilgi gereksinimleri dikkate alınmıştır” dedi.

Sürekli güncellenen Patent Dünyası sitesinin kullanıcıları gündemdeki patent haberlerini site üzerinden takip edebilir, en yeni etkinlikler hakkında bilgi sahip olabilirler. Müşterilerin ve sektörün gelişimine katkı sağlamayı hedefleyen online kütüphanede yayınlara, e-bültenlere, sektörel raporlara, endüstriyel haklara ilişkin güncel mevzuat ve anlaşmalara erişebilirler.

İstatistikler bölümünde ise sektörün genel görünümünü rakamsal olarak ifade ediliyor. Ayrıca sitede sektörün ileri gelen profesyonelleriyle yapılan röportajlar ve makaleler de yayınlanıyor. Sitenin ana sayfası bir bakışta her şeyin görünmesine ve bölümlere kolayca erişilmesine olanak sağlayacak kullanıcı dostu bir tasarıma sahip.

Üniversite-sanayi işbirliği için İnoversite
Üniversitelerin en temel görevlerinden biri, araştırmalar yoluyla bilimsel ve teknolojik gelişimi sağlayacak bilgiye ulaşmak, bilgiyi paylaşmak ve bilgiyi kullanarak teknolojik gelişmelere ve girişimlere katkıda bulunmaktır. Günümüzde üretilen bilgi, adeta bir sanayi girdisi haline gelmiştir. Dolayısıyla, üniversitelerde bilgi üretimi ve üretilen bilginin mutlaka yeniliğe ve teknolojiye dönüştürülme zorunluluğu vardır. Üniversitelerde inovasyon ve fikri mülkiyet bilincinin yaygınlaştırılması ile ilgili çalışmaların başından sonuna kadar tüm aşamalarına bilgi ve birikim gücüyle destek veren Destek Patent, başlattığı ve sitede tüm yönleriyle tanıttığı “İnoversite” projesiyle üniversitede üretilen bilginin sanayiye transfer edilmesi ve karşılıklı kazanç sağlanması için uygun bir yapı geliştiriyor.

Rakipleri takip etmenin kolay yolu Teknoprofil
Patent Dünyası sitesinin kullanıcılarına sunduğu bir hizmet de daha az maliyetle ve çok kısa zamanda faaliyet gösterdikleri alandaki teknolojik gelişmeleri ve rakiplerinin son durumunu öğrenmenin yolu olan “Teknoprofil”dir. Kullanıcılar, Teknoprofil sayesinde teknolojik rekabetin tüm avantajlarından faydalanabilir, patent ihlali riskinden korunarak zaman ve para kaybını engelleyebilir.