Markaların asıl yüzleri satış ofisleri

Markalı konut üreticileri projeleri kadar satış ofislerine de yaptıkları yatırımlarla yarışıyorlar

14 Ağustos 2012 / emlakwebtv

Markalı konut üreticileri, projelerine olduğu kadar satış ofislerine de önem veriyorlar. Alıcıların projeyle ilgili nihai fikirlerini verdikleri satış ofislerinde dekorasyon kadar çalışanlara da özen gösteriliyor. Gelişen gayrimenkul sektöründe, projesine göre ortalama 30 kişiye istihdam sağlayan satış ofisleri, yoğun dönemlerinde üniversite öğrencilerine de  partime iş olanağı sağlıyor. Ferah ortamlarda maketlerin hatta bazı projelerde örnek dairelerinde sergilendiği satış ofislerinde maliyetler daire fiyatlarının 4 katını bulabiliyor.
İşte o firmalar ve satış ofisleri
Yeşil İnşaat: Yeşil İnşaat’ın İnovvia projesi için 12 satış temsilcisi çalışıyor.
Ege Yapı: EgeYapı’nın Batışehir projesine ait satış ofisi 3 milyon TL yatırımla inşa edildi. İçerisinde 12 kişi görev yapıyor.
Sinpaş GYO: Bazı satış ofisleri 1 milyon TL’yi bulabiliyor. Satış temsilcileri için özel kıyafetlere kadar tasarlama yapan Sinpaş GYO, şimdiye kadar yaklaşık 300 kişiye satış temsilciliği eğitimi verdi.
ByGroup: ByConcept projesi için 500 metrekarelik bir Alana satış ofisi kuran ByGroup, 1 milyon dolar yatırım yaptı. Ofiste 25 personel görev yapıyor.
Eviya Gayrimenkul: Ege Boyu Projesi için hazırladığı satış ofisinde 15 kişilik bir ekip çalışıyor.