Markalı konutların İzmir'e yayılımı sürüyor

Türkiye konut sektörünün önde gelen markalarının yatırım yapmaya başladığı İzmir'de markalı konut seçenekleri büyüyor. Son olarak Mar Yapı da İzmir Bornova'daki projesi için çalışmalarına başladı

Markalı konutların İzmir'e yayılımı sürüyor

Türkiye konut sektörünün önde gelen markaları İzmir'e yatırım yapmaya devam ediyor. İzmir'e yönelik yatırım ağıyla birlikte yatırımcı açısından markalı konut seçenekleri gün geçtikçe artmaya devam ederken son olarak da Mar Yapı İzmir'de yeni bir proje hayata geçirme kararı aldı. İzmir yatırımı için Bornova'yı seçen Mar Yapı, 2018 yılı içinde "G" konseptini uygulamaya alacak. 

Mar Yapı'dan İzmir'e proje

Daha önce Divan, YOO, Rotana ve Wanda gibi dünyaca tanınan markalarla yürüttüğü çalışmalarla dikkat çeken Mar Yapı'nın "G" konsepli projesi 2018 yılında hayata geçirilecek. Mar Yapı, yeni projesini tanıtmak amacıyla İzmir'in yeme-içme ve eğlence rehberi İzmir Gourmet Guide tarafından her yıl düzenlenen "Altın Tabak Ödülleri"ndeki sponsorluğu ile İzmirlilerle buluştu. Firma olarak gayrimenkul sektöründe her zaman fark yaratan projelerle gündeme geldiklerini söyleyen Mar Yapı İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Robert Varon:

"Yaşam kalitesini yükselten, sunduğumuz hizmetler ile ayrıcalıklı bir yaşamın kapılarını aralayan ‘G’ yaşam konseptini farklı şehirlerle de tanıştırmanın zamanı geldiğine inanıyorum. 2018 yılında İzmir’de İzmirlilere yakışır bir ‘G’ projesi hayata geçireceğiz. İzmir’de böyle bir projeye imza atacağımız için çok heyecanlıyız. Bornova’da hayata geçireceğimiz projemizin detaylarını önümüzdeki günlerde sizlerle paylaşacağız..." ifadelerini kullandı.

Mar Yapı'dan turizme dev katkı

Varon, gayrimenkul geliştirmenin yanı sıra Türk turizmine katkı sunacak önemli projelere de imza attıklarını hatırlatarak, sosyal sorumluluk bilinciyle hareket ettiklerini belirtti. Türkiye ekonomisine katma değer sağlayacak ve Türk toplumuna yarar sağlayacak projeleri hayata geçirmeye gayret ettiklerine dikkat çekin Varan: ". Altın Tabak Ödülleri de bu anlamda bizim için çok değerli ve özel bir proje. Yarışmanın bu yıl ki konsepti sokak lezzetleri, bu tatların yaşatılmasının sadece İzmir’in yeme-içme kültürüne değil, Türk turizminin gelişimine ve tanıtımına önemli katkılar sağlayacağına inanıyoruz" dedi. Mar Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Varan, küreselleşen dünyada tuzim sektöründe artan rekabet sebebiyle değerli bir projeye destek olmanın mutluluk verici olduğuna dikkat çekerek: "Bu projemizle hem ülke turizmine destek vermiş olduk hem de İzmirlilerle tanışmış olduk..." dedi. 

Mar Yapı hakkında

Gayrimenkul ve turizm alanında önemli projelere imza atan Mar Yapı'nın  Cityscape, WAF, MIPIM Architectural Review  gibi organizasyonlarda çok sayıda ödülü bulunuyor.Firma, çevreye duyarlı, erişilebilir seviyede lüksü yatırımcılarla buluşturma stratejisiyle hareket edeiyor. Mar Yapı tarafından geliştirilen projeler arasında Divan Residence at G Plus’, ‘G Marin Managed by Divan’, ‘G Yoo Inspired by Starck’, ‘Divan Residence at G Tower’ ve ‘G Rotana’  gibi  yatırımlar dikkat çekiyor. 

Firma Bilgisi: g rotana