Markalı konutta asal kriter: Yatırım değeri

Sinan Gayrimenkul tarafından, Sky Bahçeşehir Projesi'ne gelen talep üzerine yapılan araştırma, markalı konut yatırımcısının ilk kriterinin "yatırım değeri" olduğunu ortaya koydu

Markalı konutta asal kriter: Yatırım değeri

Sinan Gayrimenkul, Bahçeşehir'de hayata geçirdiği Sky Bahçeşehir projesine gelen bin talep üzerinden yaptığı araştırma ile markalı projeyi tercih eden yatırımcının kriterlerini sınıfladı. Araştırma yatırımcıya, "lüks ve markalı proje seçiminin ana nedenini" sordu.

Markalı proje neden seçilir?
Yapılan anketin sonuçlarını açıklayan sinan Gayrimenkul Yönetim kurulu Başkanı Abdullah Alrashdan, konut sektöründe yatırımcısı zor bir kararın beklediğini söyledi. Alrashdan, çok fazla seçeneği bulunan yatırımcının kararını etkileyen kriterlerin başında yatırım değeri geldiğini belirterek:

Markalı konutta asal kriter: Yatırım değeri

"Markalı konut projeleri arasında tercih yaparken, ister oturumluk ister yatırımlık olsun yatırım değerine ilk sırada bakılıyor. Projenin değerini ise başta bölgenin yatırım değeri belirliyor." dedi.

3. Köprü, 3. Havalimanı ve Kanal İstanbul gibi mega projelerin ulaşım kolaylığı ve çevredeki yaşam alanları ile birleştiğinde önemli bir kriter haline geldiğini belirten Alrashdan, buna ek olarak ödeme seçeneklerinin yatırım seçimi üzerinde de etkide bulunduğunu söyledi. Alrashdan:

Markalı konutta asal kriter: Yatırım değeri

"Konut alıcısı için ikinci önemli tercih nedeni ise ödeme kolaylığı. Yapılan kampanyalar alıcının hayalindeki eve ulaşabilmesi için önem taşıyor. Sky Bahçeşehir Projesi için yaptığımız kampanyalarda da bunu ölçümlüyoruz.  En son hayata geçirdiğimiz yüzde 5 peşinat kampanyası çok olumlu karşılanıyor." ifadelerini kullandı.

Teslim süresinin önemi
Konut alıcısını etkileyen üçüncü ve diğer unsuru ise teslim süresinin oluşturduğu üzerinde duran Alrashdan, ayrıca firmanın mali gücü ve tecrübesinin de yatırımcı üzerinde etkili olduğunu belirtti. 

Firma Bilgisi: Sinan Gayrimenkul
Proje Bilgisi: Sky Bahçeşehir