Marmaray'a 26 gün kaldı

Açılışına 26 gün kalan Marmaray, 29 Ekim'de Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından görkemli bir törenle açılışı gerçekleştirilecek

Marmaray'a 26 gün kaldı

03 Ekim 2013 / emlakwebtv
2004 yılında temelleri atılan 150 yıllık asrın projesi olan Marmaray ile birlikte İstanbul'un trafik yükü de büyük oranda hafifleyecek. Açılışına 26 gün kalan Marmaray, 29 Ekim'de Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından görkemli bir törenle açılacak.

Avrupa ve Anadolu yakası arasında raylı sistem geçişini sağlayacak ilk proje olan Marmaray, açılışına günler kala gayrimenkul piyasasında şimdiden heyecanı doruğa çıkardı.

Marmaray, zamanla hayata geçirilecek olan diğer projeler ile de entegre olacak
Halkalı - Gebze arasında doğrudan bağlantılı bir şekilde çalışacak olan sistem zamanla hayata geçirilecek olan diğer projeler ile de entegre olacak. Öncelikle aktarmalı bağlantılarda faaliyette olan Kadıköy-Kartal Metrosu ve Kabataş-Eminönü-Zeytinburnu tramvayı ile entegre olacak sistem daha sonra yapımı devam eden Yenikapı -Taksim-Şişli- 4.Levent -Ayazağa, Yenikapı - Bağcılar-İkitelli, Yenikapı - Otogar - Bağcılar, Üsküdar - Ümraniye metrosu ile de bütünleşmiş olacak.

Kiracılar Marmaray’ı bekliyor
Yenikapı, Sirkeci ve Üsküdar'da ev sahiplerinin dairelerini kiraya vermek için Marmaray'ın açılmasını bekledikleri gözlemleniyor. Projenin tam anlamıyla hayata geçmesiyle birlikte güzergâhlar üzerinde bulunan bölgelerdeki mülk fiyatlarında patlama yaşanacağı tahmin ediliyor. Özellikle Marmaray projesinin doğrudan bağlantılı olduğu hatlar üzerinde yer alan Kartal, Maltepe, Gebze, Pendik, Zeytinburnu, Ataköy, Yeşilköy, Halkalı, Küçükçekmece, Florya gibi ilçelerdeki emlak fiyatlarının zamanla daha da artış göstermesi bekleniyor.