Marmaray animasyon filmi hazır

TCDD Genel Müdürlüğü, Marmaray temalı animasyon filminin hazırlıklarını tamamlamak üzere. Film, ulusal tv kanalları, tren istasyonları ve kent merkezlerindeki reklam panolarında yayınlanacak

Marmaray animasyon filmi hazır

TCDD Genel Müdürlüğü, Marmaray temalı animasyon filminin hazırlıklarını tamamlamak üzere. Ulusal tv kanalları, tren istasyonları ve kent merkezlerindeki reklam panolarında yayınlanacak olan filmde Marmaray tanıtımının yanı sıra, projenin güvenliği hakkında da bilgi verilecek.

'Marmaray ile Güvenli Yolculuk' sloganıyla tanıtılan film, ağırlıklı olarak güvenlik tedbirlerine yoğunlaşacak. Filmde projenin ayrıntılı tasarımı animasyonlar yoluyla gösterilirken, toprak tabakasına gömülü tüplerin hiçbir şekilde deniz usuyu ile temas etmediğine dikkat çekilecek.

Proje kapsamındaki yolcu tahliyesi tünel hattı, acil durumlardaki tünel ışıklandırma sistemleri ile yangı, toz ve duman algılama ve söndürme sistemlerinin aylatılacağı animasyon filminde, yangın sırasında devreye giiren dünyanın en büyük tünel havalandırma fanlarıyla içerideki dumanın kolayca tahliye edilebileceğine işaret ediliyor. Marmaray projesinin 9 büyüklüğünde bir depreme dayanacak şekilde inşa edildiğini vurgulayan animasyon filmi, ayrıca istasyongüvenlik kamera sistemleri ve tüm trenlerin her an izlendiği CBTC seyir sistemi hakkında da bilgi verecek.