Marmaray geldi, evler değerlendi

TSKB Gayrimenkul Değerleme A.Ş. Genel Müdür Yardımcısı Hüsniye Boztunç, İstanbul’da yapılan ulaşım projelerinin özellikle konut fiyatlarını arttırdığını açıkladı.

Marmaray geldi, evler değerlendi

TSKB Gayrimenkul Değerleme A.Ş. Genel Müdür Yardımcısı Hüsniye Boztunç, İstanbul'da yapılan ulaşım projelerinin özellikle konut fiyatlarını arttırdığını açıkladı. Hüsniye Boztunç, "Yaklaşık 1 sene önce açılan Marmaray'la birlikte etkilenme bölgelerindeki fiyat artışları belirli bölgelerde iki katına kadar çıktı" dedi.

Kentsel gelişimle beraber konut yerleşimlerinin gelişimi için de en önemli faktörün ulaşım olduğunu vurgulayan Boztunç, "Sadece Marmaray Projesi değil, projenin iki ana noktası ile bağlantı sağlayan- Yenikapı ve Ayrılık Çeşme istasyonları- yeni ve eski metro hatları özellikle konut yerleşimlerinin gelişiminde ve konut fiyatlarında etkin faktör olacak" şeklinde konuştu. Hüsniye Boztunç, Marmaray projesinin ilk etki alanlarındaki konut fiyatlarındaki değişimin ve gelişimin görüldüğü bölgeler ise şu şekilde sıraladı, "Zeytiburnu, Üsküdar ve Tarihi Yarımada."