Marmaray için yeni otobüs hatları ve duraklar

Marmaray’ın bugün ki açılacak bölümünde 5 istasyon bulunuyor. Ayrıca Marmaray biletleri 1.95 lira üzerinden fiyatlandırılırken İstanbulkart’larının da geçerli olacağı öğrenildi

Marmaray için yeni otobüs hatları ve duraklar

28 Ekim 2013 / emlakwebtv
Marmaray’ın bugün ki açılacak bölümünde 5 istasyon bulunuyor. İstasyonların isimleri şöyle: Ayrılık Çeşme, Üsküdar, Yenikapı, Sirkeci ve Kazlıçeşme. Ayrıca Marmaray biletleri 1.95 lira üzerinden fiyatlandırılırken İstanbulkart’larının da geçerli olacağı öğrenildi.

Marmaray için yeni otobüs hatları ve duraklar
Kazlıçeşme Hattı: Anadolu yakasından gelip, Avrupa yakasındaki Kazlıçeşme durağında inecek yolcular, yeni oluşturulan duraktan İETT otobüsleriyle metro ve metrobüs duraklarına ulaşabilecekler.

Zeytinburnu-Kazlıçeşme: MR10 adlı otobüs hattıyla, Marmaray’dan inen yolcular Zeytinburnu-Bağcılar tramvay istasyonuna ve Zeytinburnu Metrobüs İstasyonu’na ulaşabilecek. Toplam 3,5 kilometre olan hat uzunluğunda üç otobüs hizmet verecek.

Topkapı-Cevizlibağ-Kazlıçeşme: Kazlıçeşme’de inen yolcular MR11 adlı otobüs durağında hizmet veren otobüsler sayesinde Cevizlibağ ve Topkapı’ya aktarma yapabilecek. Yolcular Metro, Metrobüs, ile Topkapı- Sultançiftliği tramvay hattı ve Topkapı istikametine bu hat ile gidebilecek. MR11 adlı otobüs hattında üç otobüs hizmet verecek.

Yenibosna-Kazlıçeşme: Bu hattı Bakırköy Sahil Yolu, Ataköy, Şirinevler, Yenibosna Transfer Merkezi’ne geçiş yapmak isteyen yolcular kullanabilecek. Yine bu kapsamda Kazlıçeşme Marmaray İstasyonu’nun sahil tarafında yeni otobüs, yolcu bekleme peronları yapıldı. Yaklaşık 10 kilometre uzunluğa sahip Yenibosna-Kazlıçeşme hattında hizmet verilmesi için MR20 adlı bir otobüs hattı kuruldu. Bu hatta 4 adet otobüs gün boyu hizmet verecek.

Yenikapı-Aksaray: Yenikapı İstasyonu’nda inen yolcular için Aksaray-Havalimanı ve Aksaray- Kirazlı Metrosuna aktarma imkânı sağlayacak olan Yenikapı-Aksaray otobüs hattı oluşturdu. Y1 adlı Yenikapı-Aksaray hattında iki otobüs 1.6 kilometrelik mesafede yolcu taşıyacak.

Halkalı- Yenikapı: BN3 adlı Halkalı-Yenikapı otobüs hattı, eski banliyö hattı üzerinden hizmet verecek. Uzunluğu 25 kilometre olan hatta 10 araç yolcu taşıyarak Halkalı-Yenikapı arasında ulaşım imkânı sağlayacak.