Marmaray metro bağlantıları!

29 Ekim 2013'te resmi açılışı yapılarak, İstanbulluların hizmetine sunulan Marmaray projesi hangi metro hatlarına bağlanacak? Marmaray metro bağlantılarını Emlakwebtv.com takipçileri için derledik

Marmaray metro bağlantıları!

25 Şubat 2014 / Emlakwebtv
Toplamda 76 kilometre uzunluğunda olan ve 14 kilometrelik bölümü 29 Ekim 2013'te faaliyete açılan Marmaray projesi, metro hatlarıyla entegre edilerek, kentin trafik sorununu rahatlatmaya devam ediyor. Temmuz ayında Marmaray'a bağlanacak metro hatları yani Marmaray metro bağlantıları aşağıdaki gibi olacak:

1-Havalimanı-Aksaray metro hattı: 19.6 kilometre uzunluğunda olan Aksaray-Havalimanı metro hattı; Yenikapı, Aksaray, Fatih, Topkapı, Bayrampaşa, Sağmalcılar, Kocatepe, Otogar, Terazidere, Davutpaşa, Merter, Zeytinburnu, Bakırköy, Bahçelievler, Ataköy, Yenibosna, İstanbul Fuar Merkezi ve Atatürk Havalimanı istasyonlarından oluşuyor.

2-Başakşehir Kirazlı ve Aksaray-Kirazlı metro hattı: Yapımına 2006 yılında başlanan ve M3 Başakşehir-Kirazlı-Olimpiyatköy arasında hizmet verecek olan metro 16 km hat uzunluğuna ve 11 istasyona sahip. Otogar-Bağcılar-Kirazlı (M1B) uzatması ile birlikte açılan hattın toplam uzunluğu 21.7 km’yi, istasyon sayısı ise 16’yı buluyor.