Marmaray yolcularına uyarı: Tren yine raydan çıkabilir

Marmaray seferini yapan aracın raydan çıkması üzerine bir açıklama yapan Üsküdar Belediyesi'nin CHP'li Meclis Üyesi Nezih Küçükerden: "Sistem aceleye geldi. Yeniden raydan çıkabilir..." dedi.

Marmaray yolcularına uyarı: Tren yine raydan çıkabilir

Marmaray seferini yapan aracın raydan çıkması ve yolcuların yer altından yürüyerek yolculuklarını tamamlaması kamuoyunda tepkiyle karşılanmıştı. Konuyla ilgili bir açıklama yapan Üsküdar Belediyesi Meclis Üyesi Nezih Küçükerden, yolcuları yeni Marmaray arızalarına karşı uyararak: "Sistem aceleye gelmişti. Yoldan çıkmalar tekrarlanabilir..." dedi. 

Marmaray raydan çıktı, yolcular tüneli yürüyerek geçti
Türkiye'de aceleye getirilmiş mega proje inşaatlarının yolcular ve kent yaşamı için yarattığı tehlike önceki gün Marmaray seferi sırasında bir kez daha gözler önüne serildi. Ayrılık Çeşmesi ile Üsküdar arasındaki tarifeli seferini yapmakta olan bir aracın raydan çıkması sonrasında seferlere tek yönlü olarak devam edildi. Raydan çıkan araç, karşı şerid güzergahına yaklaşırken, yolcular tüneli yürüyerek geçmek zorunda kaldı. 

Raydan çıkma "teknik arıza" olarak duyuruldu
Marmaray yönetiminin ise, raydan çıkma olayını "Teknik bir arıza sebebiyle tren seferlerimiz Üsküdar-Kazlıçeşme arası çalışmaktadır" şeklinde duyurunca sosyal medyadan tepki yağdı.

Yolcular Marmaray'ı yürüyerek geçmeye alıştı
Acele ile taahüt edilen tarihe yetiştirilen Marmaray projesinde ilk kaza açılıştan bir gün sonra yaşanmıştı. 29 Ekim 2013 tarihinde yaşanan elektrik kesintisi nedeniyle yolcular tüneli yürüyerek aşmak zorunda kalmıştı. 

Marmaray yolcularına uyarı
Kazanın tekrarlanmasıyla ilgili bir değerlendirme yapan Üsküdar Belediyesi CHP'li Meclis Üyesi Nezih Küçükerden Marmaray'da bu tip kazaların tekrarlanabileceği uyarısında bulundu. Küçükerden: "Sistem aceleye geldi. Tekrar yoldan çıkabilir. Hatanın bulunup çözülmesi lazım..." ifadelerini kullandı. .