Marmaray’ın Etkisi Altındaki Semtler!

Marmaray’ın Etkisi Altındaki Semtler hangileri, kiraları ve satılık daire fiyatları ne kadar? İşte cevaplar

Marmaray’ın Etkisi Altındaki Semtler!

Marmaray’ın etkisi altındaki semtlerde konut fiyatları arttıkça artıyor. Gerek satılık gerekse kiralık daire fiyatlarının yanına yaklaşılmıyor. Peki Marmaray’ın etkisi altındaki semtler hangileri? Hep beraber bakalım.

İşte Marmaray’ın Etkisi Altındaki Semtler!

1.Üsküdar

Marmara Denizi ile Boğaz sularının birleştiği yerde Kocaeli Yarımadası’nın Kadıköy, Beykoz ve Ümraniye ile komşudur. İki yakası tepedir. Bu tepelere; Büyük ve Küçük Çamlıca tepesi denir. Yüzölçümü 36 kilometrekaredir. Üsküdar 33 mahalleden oluşur. Bunlar; Acıbadem, Ahmediye, Altunizade, Aziz Mahmud Hüdayi, Bahçelievler, Barbaros, Beylerbeyi, Bulgurlu, Burhaniye, Çengelköy, Cumhuriyet, Ferah, Güzeltepe, İcadiye, Kandilli, Kirazlıtepe, Kısıklı, Küçük Çamlıca, Küçüksu, Kuleli, Küplüce, Kuzguncuk, Mehmet Akif Ersoy, Mimar Sinan, Murat Reis, Salacak, Selami Ali, Selimiye, Sultantepe, Ünalan, Validei Atik, Yavuztürk ve Zeynep Kamil mahallesi. Üsküdar merkez bölgesinde 100 metrekarelik bir dairenin kirası 900-1.500 TL arasında değişiyor. Manzara unsuru devreye girdiğinde kiralar 3 bin TL'yi bile geçebiliyor.

Marmaray’ın Etkisi Altındaki Semtler!

2.Sirkeci/Yenikapı

Bu bölgelerde kısıtlı yapılaşma olması ve eski binaların olması sebebi ile kiralık ve satılık daire bulmak oldukça zor. Hem Marmaray hem de bu kısıtlı durum sebebi ile fiyatlar oldukça artmış durumda.

3.Yedikule/Kazlıçeşme

16/9 İstanbul, Ottomare Suits, İstanbul Veliefendi, Sahil Park, The İstanbul Residence, Bakırköy 46, Real İstanbul gibi markalı konut projelerinin yapıldığı ve her geçen gün bir yenisinin eklendiği bölgede metrekare birim fiyatı 5 bin TL ile 7 bin TL arasında değişiyor.

Marmaray’ın Etkisi Altındaki Semtler!

4.Kadıköy/Ayrılıkçeşme

Kadıköy zaten kira ve satılık daire bazında pahalı bir ilçemizken Marmaray’ın gelmesi ile beraber Ayrılıkçeşme taraflarında da fiyat artışı yaşandı. Bundan dolayı Yel değirmeni Mahallesi, Acıbadem, Ayrılıkçeşme, Hasanpaşa taraflarında kiralar 1.500 TL’den başlıyor.