Marriott International Kıbrıs yatırımlarına başladı!

Marriott International, Kuzey Kıbrıs’ta Bilgili Holding ile resort otel için anlaşma imzaladı

Marriott International Kıbrıs yatırımlarına başladı!

16 Nisan 2014 / Emlakwebtv
Marriott International, Kuzey Kıbrıs’ın popüler Bafra bölgesinde açılacak 350 oda kapasiteli resort için Bilgili Holding’le anlaşma imzaladı. Otel, Marriott'un Kıbrıs'taki ilk işletmesi olacak ve bu anlaşma Marriott Oteller markasına katma değer sağlayacaktır. Proje şu an inşaat aşamasında olup, 2016 yılında hizmete açılması planlanıyor.

Marriot Türkiye Geliştirmeden Sorumlu Başkan Yardımcısı Tarık Nasser, “Bu heyecan verici otel projesi Avrupa’daki izimizin büyümesini ve ilham kaynağı niteliğindeki tatil yerleri portföyümüzün genişlemesini sağlayacak. Birçok başarılı projeye imzasını atmış, Türkiye’de saygın bir yere sahip olan Bilgili Grup’la çalışıyor olmaktan özellikle mutluluk duyuyoruz.” dedi ve ekledi: “Kuzey Kıbrıs ayrıca çok güzel bir turistik bölge ve biliyoruz ki müşterilerimiz ve ziyaretçilerimiz tarafından çok sevilecek.”

Bilgili Holding Yönetim Kurulu Başkanı Serdar Bilgili, böylesine seçkin bir markanın portföylerine eklenerek, buraya yapmış oldukları yatırımdan dolayı mutlu olduklarını ve Kuzey Kıbrıs’ın gelecek vaat eden potansiyeline gönülden inandıklarını belirtti. Bilgili ayrıca Kuzey Kıbrıs’ın, Avrupa’ya olan coğrafi yakınlığı, sıcak iklimi ve eşsiz güzelliğiyle, ikinci Monte Carlo’su olmaya aday olduğunu söyledi.

Büyük bir casino’ya sahip olan; tenis kortları, futbol, basketbol ve on sekiz delikli golf sahalarıyla birlikte, oldukça geniş bir yelpazede sportif seçenekler sunacak olan proje, tatilini Kuzey Kıbrıs'ta geçirmek isteyenler için başlı başına bir cazibe merkezi olacak. Otel, dört bir yanını kuşatan kadim surları, tarihi alanları ve hareketli gece yaşamıyla bilinen tarihi şehir Gazi Mağusa yakınlarında, rengarenk bir kıyı şeridinde konumlanmıştır.

Marriot Hotels özellikleri
Yaklaşık 60 ülkede faaliyette olan 500 adet otel ve tesisin sahibi Marriott Hotels, gelecek nesle “ışıl ışıl seyahat” etme imkanı sunarak, seyahat anlayışını her yönüyle geliştirmektedir. Dünyanın dört bir yanına devamlı olarak gerçekleştirdiği seyahatlerde iş ve eğlenceyi harmanlayan gezginler için kendini cesur bir şekilde değiştirmekten çekinmeyen Marriott, stil, dizayn ve teknoloji geliştiren Greatroom, Future of Meetings and Mobile Guest Services gibi inovasyonlarla da endüstriye liderlik etmektedir. Marriott otelleri, üyelerine konaklamalarında harcadıkları her bir dolar karşılığı otel puanları veya uçuş mili kazanma imkanı sağlayan, ödül sahibi Marriott Rewards sık seyahat programına da katılmaktadır.