Marshall “turuncular” ile yaza göz kırpıyor

AkzoNobel Marshall 2013 Renk Ailesi’nde yer alan turuncular, yavaş yavaş varlığını hissettirmeye başlayan yaz mevsimine bambaşka bir renk ve enerji katıyor

Marshall “turuncular” ile yaza göz kırpıyor

08 Mayıs 2013 / emlakwebtv
“Renklendir Hayatı” sloganı ile insanların hayatına renk katmaya devam eden AkzoNobel Marshall, uluslararası çapta yürüttüğü araştırmaları sonucunda belirlediği 2013 Teması, Renk Paleti ve Renkleri ile hayatı renklendirmeye devam ediyor. Marshall 2013 Renk Ailesi’nde yer alan turuncular, çekici ve cezp edici sıcaklıktaki tonları ile yazın en enerjik renklerini temsil ediyor.

Canlı, enerjik, güçlü ve modern turuncular
2013 yılı Marshall turuncuları, bir enerji duygusu katan dinamik ve kor gibi amberler. Daha koyu tonlar bu yıl kahveden ziyade çikolataya ve açık renkler daha mercansı, olgun şeftaliye çalıyor. Bu canlı, enerjik, güçlü iradeli tonlar, mekanlara çok modern bir hava katıyor. Canlı pembeler ve kırmızılarla da mükemmel uyum sağlıyor. Akıllı sıcak grilere doğru da soğuyor.

Marshall 2013 turuncularının tadı olsaydı çarkıfelek meyvesi gibi bir tatta olurdu
Marshall 2013 turuncuları, mercanın yumuşaklığı ve sıcaklığıyla başarılı şekilde birleşen elektrikli bir tona sahip. Bu ton da, “Marshall 2013 turuncularının bir tadı olsaydı tatlı, çarkıfelek veya papaya meyvesi gibi egzotik ve ilgi çekici olurdu” dedirtiyor.

Sarılar ve turuncuların muhteşem birlikteliği
Güneş ışığının göz alıcı etkisini getirerek en küçük mekanları bile genişleten sarılar, kullanıldığı mekanlara sıcaklık ve hoşluk katan turuncularla birlikte uyumlu bir ikili oluşturuyor. Mum Işığı ve Ayışığı’nın bu yumuşak tonları, birlikte aydınlık bir mekan yaratıyor. Sarı ve turuncu kombinasyonu tercih edilen mekanlardaki, dekorasyon öğelerinin rengi de önemli. Yatak odasında tercih edilen sarı ve turuncu kombinasyonuna, turkuaz renkli bir yatak örtüsü eşlik ederse, yaratılan ferah ortamı tamamlanıyor.

Venedik Sarısı mı, Yaz Güneşi mi?
Marshall Sarılar ve Turuncular’da, her biri ister tek başına ister farklı kombinasyonlar yaratarak kullanılabilecek 12 farklı iç cephe duvar rengi bulunuyor. Mum Işığı, Ayışığı, Yaz Güneşi, Fildişi, Venedik Sarısı, Bal Peteği, Şeftali Aroma, Şampanya, Ayçiçeği, Vanilya Çiçeği, Karamela, Turunç renkleri mat ya da parlak seçenekleri ile evlere yumuşak, tatlı bir tazelik katıyor. Mum Işığı, Altın Sarısı, Vanilya Çiçeği, Krem ve Oksit Sarı olmak üzere beş farklı ahşap-metal renkleri de mevcut.

Turuncuları, yeşillerle bir araya getirin
Marshall Turuncu ailesinde yer alan Vanilya Çiçeği, Marshall Yeşilleri’nden Buz Beyazı ile kontrast yaratarak çok amaçlı bir mekana, ayrışmış ve ferah bir görüntü sunuyor.