Martı GYO, Adres ve 1 A Grup Değerleme ile anlaştı

Martı GYO, portföyündeki ve 2014 yılı içerisinde portföyüne alınacak varlıklar için Adres ve 1 A Grup Gayrimenkul Değerleme ile çalışacak

Martı GYO, Adres ve 1 A Grup Değerleme ile anlaştı

15 Nisan 2014 / Emlakwebtv
Martı Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı, portföyündeki ve 2014 yılı içerisinde portföyüne alınacak varlıkların değerleme çalışmaları için Adres ve 1 A Grup gayrimenkul Değerleme'den hizmet alacak. Konuyla ilgili açıklama şu şekilde: "Şirketimizin 31.01.2014 tarih ve 823 sayılı Yönetim Kurulu Toplantısı'nda alınan karar ile Sermaye Piyasası Kurulu'nun III-48.1 sayılı Gayrimenkul Yatırım Ortaklıklarına İlişkin Esaslar Tebliği'nin "Gayrimenkul Değerleme Şirketinin Seçimi" başlıklı 35.maddesi gereği, şirket portföyünde değerleme yaptırılması gereken her bir varlık için değerleme hizmeti almak üzere Adres Gayrimenkul DeğerlemeDanışmanlık A.Ş.'nin seçilmesine; portföye 2014 yılı içerisinde alınabilecek ve değerleme gerektirecek varlıklar için değerleme hizmeti almak üzere Adres Gayrimenkul Değerleme Danışmanlık A.Ş. ve 1 A Grup Gayrimenkul Değerleme ve Danışmanlık A.Ş. seçilmiştir.

İlgili maddenin, Sermaye Piyasası Kurulu'nun III-48.1a sayılı Gayrimenkul Yatırım Ortaklıklarına İlişkin Esaslar Tebliği'nin "Gayrimenkul Değerleme Kuruluşunun Seçimi" başlıklı 31.maddesi ile değiştirilen haline uyum amacıyla, 2014 yılı için alınmış kararın, Şirketimizin özel hesap dönemine tabii olması ve hesap döneminin 31.03.2015 tarihinde sonlanması nedeniyle; 31.03.2015 tarihine kadar geçerli olmak üzere 3 ay uzatılmasına oybirliği ile karar verilmiştir."

 

Firma Bilgisi: Martı Gyo