Martı İstanbul Hotel, kapılarını açtı

Martı Grup’un ilk şehir oteli olan Martı İstanbul Hotel, Ertuğrul Günay, Hüseyin Çelik ve Narin Ailesi’nin bulunduğu bir törenle kapılarını açtı

6 Eylül 2012 / emlakwebtv
Martı Grup, ilk şehir oteli yatırımını İstanbul Taksim’de Martı İstanbul Hotel ile hayata geçirdi. Martı İstanbul Hotel; Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, Ak Parti Eş Başkanı Hüseyin Çelik, Belediye Başkanları ve Narin Ailesinin katılımıyla kapılarını resmi olarak açtı. Zeynep Fadıllıoğlu’nun Selçuklu ve Osmanlı öğeleriyle bezediği otelde, Kutluğ Ataman’a ait ögeler ve Devrim Erbil tabloları da bulunuyor.
Tohum Otizm Vakfı çalışmaları sırasında binanın otel olabileceğini öğrendiklerini belirten Martı Grup Yönetim Kurulu Başkanı Oya Narin, “2012 Martı Grup için gelişme yılı olmuştur. Mevcut marina tesislerimizi yenileyerek, İstanbul yatırımımıza da yön verdik. Bu tesisimiz 365 gün hizmet verecek bir tesis ki bu biz “Güney Otelcileri” için büyük bir şanstır. Bunu iyi değerlendireceğimizi ve bu değerimizi uluslararası otelciliğe taşıyacağımıza inanıyoruz” dedi.
Açılışta konuşan Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, “ Geride bıraktığımız 30 yıl içinde 30 odadan şimdi 3 bin odaya doğru gidiyoruz. Türkiye de aynı serüveni yaşadı, bunu özel sektör sağladı biz de önünü açtık” diye konuştu.