Maskülen bir ev için MODOKO’dan öneriler

Erkekler, yaşam alanları söz konusu olduğunda, işlevsel, sade ve rahat tasarımlara öncelik veriyor

Maskülen bir ev için MODOKO’dan öneriler

12 Haziran 2012

Erkekler, yaşam alanları söz konusu olduğunda, işlevsel, sade ve rahat tasarımlara öncelik veriyor. Mekanda, sadece aksesuar görevi üstlenen materyaller yerine, nitelikli ve ince düşünülmüş materyallere yer vermeyi tercih ediyor. Mobilya üretim ve satış tesisi Modoko, mekanında maskülen tasarım oluşturmak isteyen kullanıcılara öneriler sunuyor.

-Evlerinizde erkeksi yani maskülen bir görüntü sağlamak istiyorsanız koyu renkleri kullanmalısınız. Kahverengi, siyah, taba ve lacivert bu stilin renkleridir. Mekânlarınızın iç karartıcı olmasını istemiyorsanız bej, krem ve beyaz hayat kurtarıcınız olacak. Mekânınız küçükse koyu renkler alanı daha dar göstereceğinden renklerin açık tonlarını (açık gri, açık kahverengi) kullanmaya özen gösterin.

-Sade bir mekân yaratmaya çalışın. Mümkün olduğu kadar aksesuar kullanmayın.

-Duvarlarınıza hareket getirin. Tek bir duvara uygulayacağınız duvar kağıdı, mekanın havasını anında değiştirecektir. Duvar dekorunda ahşap, tuğla ve doğal taşlar da kullanabilirsiniz.

-Mümkün olduğunca az ve öz ışık kullanmaya çalışın. 

-Duvar yatağı ve kanepe erkeksi bir evin olmazsa olmazları. Bunun için çok fonksiyonlu ürünleri tercih edin. Salamanje de kullanacağınız eşyalar arasında yer alabilir.

-Yatak odanızın duvarlarına aynalarla dekor yapabilirsiniz. 

-Gereksiz dağınıklıktan kurtulmak için depolama alanlarınızı artırın. Bu, düzenli bir ev yaratmanız açısından size yardımcı olacaktır. 

-Eğer küçük bir eviniz varsa mekândan maksimum faydalanabilmek için az mobilya ile çok fonksiyon sağlanmalıdır. Çok fonksiyonlu mobilyalar kullanarak aynı odayı hem yatak odası hem de oturma odası olarak kullanmanız mümkün olacaktır.

-Mekânınız genişse, kendinize ait bir hobi alanı oluşturmanız mümkün. 

-Zeminde tek bir malzemeyle daha geniş bir görünüm sağlanabilir. Çok renkli halı kullanmamaya özen gösterin. 

-Kitap ve dergilerinizi yerleştirmek için duvarlara raflar asın.

-Eviniz daha teknolojik gözüksün istiyorsanız, tek duvarınızı fazla parlak olmayan tonlarda gümüş rengine boyayabilirsiniz. Sehpa ve sandalye gibi küçük mobilyalarınızı yine aynı renkte seçebilirsiniz.

-Sık sık temizlik yapmak, toz almak istemiyorsanız mobilyalarınızı açık renklerde

seçmenizde fayda var.

-Bakımı kolay olan bitkileri tercih edin. Bitkiler evinizde hoş bir görüntü oluştururken, ortamın enerjisini de yükseltecektir.