Maslak 1453’te Suudilere rekor satış

Ağaoğlu Grubu, Maslak 1453 projesinde Suudi işadamı Ehsaan Fareed Abduljawap’a 200 milyon liralık 2 blok sattı. Bu satış bugüne kadar tek kalemde gerçekleşen en hacimli gayrimenkul satışı oldu

Maslak 1453’te Suudilere rekor satış

8 Haziran 2013 / Bülent Yoldaş / Posta Gazetesi

Ağaoğlu Şirketler Grubu, yabancı ülke vatandaşlarına gayrimenkul satışına olanak tanıyan mütekabiliyet yasasının ardından yabancı yatırımcıların ilgi odağı olan Maslak 1453’te bir rekora daha imza attı. Geçtiğimiz yıl Dubai’deki Cityscape Gayrimenkul Fuarı’nda dünya sahnesine çıkan ve yoğun ilgi gören Maslak 1453 projesinde son olarak Suudi Arabistan’lı iş adamı Ehsaad Fareed Abduljawad projeden 200 milyon dolar değerindeki 2 kuleye yatırım yaptı.
Satış işlemlerinin tamamlanması için dün Ağaoğlu Şirketler Grubu’nda bir araya gelen Ali Ağaoğlu ve Ehsaan Fareed Abduljawad satış sözleşmesine imza attılar. 200 milyon dolar yatırım değeri taşıyan bu satış ile birlikte mütekabiliyet yasası sonrasında bugüne kadar tek kalemde gerçekleşen en büyük hacimli gayrimenkul satışı tamamlanmış oldu.

‘Yabancıya satış artıyor’
Ağaoğlu Şirketler Grubu Başkanı Ali Ağaoğlu: “İmzalarını attığımız bu satış yabancıların ülkemize ve ülkemizdeki gayrimenkul projelerine duyduğu güvenin en önemli göstergesidir. Özellikle son günlerde Gezi Parkı olayları sonrasında gündeme gelen ve ekonomide suni olarak estirilmeye çalışılan olumsuz havaya bu satış güzel bir yanıt oldu. Gayrimenkule yabancı yatırımcının ilgisi azalmış değil aksine artarak devam ediyor. Çünkü yabancı yatırımcı Türkiye’nin geleceğini çok iyi okuyor ve  planlarını uzun vade için yapıyor. Geçtiğimiz yıl hayata geçen mütekabiliyet yasası sonrası 631 milyon dolarlık bir satışa eriştik ve 2013 yılı sonunda ülkemize 1 milyar doların üzerinde bir döviz girdisi sağlamış olacağız” dedi.

‘Türkiye’ye güveniyoruz’
Ehsaan Fareed Abduljawad da Türkiye’ye güvendiklerini belirterek; “Türkiye son yıllarda ekonomik anlamda çok gelişti ve her geçen gün daha da büyüyerek gelecek adına güven veriyor. Bu istikrarın neticesinde Türkiye’nin gelecekte çok daha önemli bir ülke olacağını düşünüyoruz  ve ülkenize yatırım yapmak istiyoruz. Gayrimenkul alanında çok ciddi yatırım fırsatları var bu nedenle Maslak 1453 projesiyle uzun süredir ilgiliydik. Bugün de projeden 200 milyon dolar değerindeki 2 kuleyi alarak yatırım yapıyoruz. İlerleyen dönemlerde de yeni yatırım yapma niyetimiz olabilir, Türkiye’nin ekonomisine ve istikrarına güveniyoruz” dedi.

Maslak 1453’te 3 bin 40 daire satıldı
Yüksekliği 21 ila 55 kat arasında değişen ve 24 bloktan oluşacak Maslak 1453’te 4 bin 789' u konut olmak üzere 5 bin 300 bağımsız bölüm bulunuyor.  Proje lansmanından bu yana projede bugüne kadar 3 bin 40 konut satışı gerçekleşmiş gerçekleştiği açıklandı. Ağaoğlu projelerinin genelinde ise yabancıya bugüne kadar 631 milyon dolar değerinde bin 925 daire satışı gerçekleşti. Bu satışların 606 milyon dolar gibi önemli bir kısmının körfez ülkelerine 25 milyon dolarının ise diğer ülkelere yapıldığı belirtildi.

Proje Bilgisi: Maslak 1453