Maslak'a dev proje: Uniq İstanbul

Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın 1995 yılında İKSV'ye tahsis ettiği Maslak arazisini 2008'deki Bakanlık müdahalesiyle alan Turkmall tarafından hayata geçirilen Uniq İstanbul 100 milyon Euro'ya mal oldu

Maslak'a dev proje: Uniq İstanbul

27 Haziran 2014/Emlakwebtv
Turkmall tarafından hayata geçirilen Uniq İstanbul 100 milyon Euro'ya mal oldu. Şu ana kadar 80'in üzerinde AVM projesine imza atan Turkmall Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Levent Eyüboğlu: "AVM işini en iyi yapan firmayız. Yaptığımız eserle gurur duyuyoruz." dedi. 

Dünya Gazetesi'nden Yener Karadeniz'in haberine göre Maslak'ta hayata geçirilen dev projenin, senede 1.5 milyon biletleme yapması bekleniyor. Konser, müzikal, sergi, kongre, eğitim, toplantı, yeme içme gibi pek çok aktivitenin yer alacağı projenin yılda 250 etkinliğe ev sahipliği yapması planlanıyor. 12 bin metrekaresi gösteri merkezi, 10 bin metrekaresi konser, kongre ve performans merkezi ve 3 bin metrekaresi ise müze ve sanat etkinliklerine ayrılmış Uniq İstanbul, ayrıca bin 500 araç kapasiteli otoparka sahip. Proje arazisi içerisinde yer alan II. Mahmut döneminden kalma Çinili Köşk, Ayazağa Kasrı ve Süvari köşkü de günlük etkinlikler için restore edilerek kiraya verilecek.

10 yıl boyunca durmuş bir proje
1995 yılında, Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından İKSV'ye tahsis edilen arazi üzerinde inşaatına başlanan, ama bir süre sonra Anıtlar Kurulunca durdurulan proje, 2008 yılında Bakanlığın devreye girmesiyle Turkmall'a verilmişti. Turkmall Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Eyüboğlu, 3 yıl boyunca devam eden projenin kendileri için büyük önem arzettiğini belirterek, ofis kısmıda ağaçların kesilmediğini ve binaların içinden geçirildiğini söyledi.