Maslak'ta görüşmeler durdu

Maslak Oto Sanayi Sitesi'nin dönüşüm için müteahhitlerle sürdürdüğü görüşmeler, metrekare başına 7 bin dolara varan bedeller nedeniyle tıkanma noktasına geldi

Maslak'ta görüşmeler durdu

Maslak Oto Sanayi Sitesi'nin dönüşüm için müteahhitlerle sürdürdüğü görüşmeler, durma noktasına geldi. 360 dönümlük arazi üzerinde yer alan toplam 2 bin 56 işyerinin hak sahiplerinin yüzde 70 oranında dönüşüme onay vermesine rağmen, metrekare başına istenen fiyatın yüksekliği müteahhit firmaların görüşmelerden çekilmesine neden oldu. Habertürk Gazetesi'nden Ünsal Ereke'nin haberine göre, Site, metrekare başına 7 bin dolara ulaşan rakamlar istiyor.

Oto Sanayi Sitesi'ne komşu arazise Eclipse projesini geliştiren Artaş İnşaat Yön. Kur. Başkanı Süleyman Çetinsaya, yeni bir proje için Oto Sanayi sitesi hak sahipleri ile anlaşma zemini arayışında bulunduklarını söyledi. Çetinsaya, hak sahiplerinin isteklerini 'yüksek' olarak nitelerken, orta bir noktada buluşma halinde anlaşma sağlayabileceklerinin altını çizdi. TSKB Gayrimenkul Değerlendirme Genel Müdürü Makbule Yönel Maya da bölgenin kentsel dönüşüm için uygun bir yer konumunda bulunduğu belirterek, istenen yüksek bmedelin anlaşma için olanaksızlıklar yarattığını söyledi. Kaya: 'Metrekaresi 7 bin dolarların konuşulduğu ortamda buradaki dönüşümün mümkün olamayacağı açıkça görülüyor.' şeklinde konuştu.

Taş Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Emrullah Turanlı da söz konusu araziyle ilgili görüşmelerin yüksek talepler nedeniyle sonlandığını ve bir daha bu projeyle ilgilenmeyi düşünmediklerin açıkladı.