Master Builders Solutions gelişen pazarlara sunuldu

BASF, yapı sektöründe sunduğu ürün ve çözümleri yeni global markası Master Builders Solutions altında topladı

Master Builders Solutions gelişen pazarlara sunuldu

18 Kasım 2013 / emlakwebtv
BASF, Master Builders Solutions markasını Rusya, Türkiye, Kazakistan ve Körfez İşbirliği Konseyi ülkeleri olan Suudi Arabistan ve Birleşik Arap Emirlikleri gibi ülkelere sundu. BASF'nin sektördeki konumunu güçlendiren marka, şirketin tüm yapı sektörüne özel ürün ve çözümler sağlama taahhüdünü simgeliyor. Daha önce Asya Pasifik bölgesinde tanıtılan Master Builders Solutions markası, 2014 yılının ikinci çeyreğinin sonu itibarıyla tüm dünyaya sunulmuş olacak.

Master Builders Solutions, birçok başarılı markayı bir araya getiriyor
Master Builders Solutions, aralarında Master Builders®, Glenium® ve Ucrete®'nin de bulunduğu alanında uzman birçok başarılı markayı bir araya getiriyor. Yeni marka, yapı sektörüne ait yüzyılı aşkın bir inovasyon geleneğini yansıtıyor. BASF Yapı Kimyasalları Bölümü Başkanı Dr. Tilman Krauch, "Master Builders Solutions markasını oluştururken, teknolojileri ve fonksiyonları küresel ölçekte bir arada kullanabilme kabiliyetimize odaklandık. Böylece, müşterilerimizin inşaat alanındaki zorluklarını karşılayacak özel çözümler oluşturuyoruz" dedi.

Ürün ve hizmet yelpazesinin küresel bir marka altında pazara sunulması, BASF'nin müşterilerini ve iş ortaklarını yüksek kalitede ve tutarlı ürünler ve hizmetlerle desteklemesine yardımcı oluyor. Marka kapsamında pazarlanan ürün ve hizmet portföyü, altyapının yanı sıra binaların yeni inşası, bakımı, tamiri ve renovasyonu için kimyasal çözümler içeriyor. Bunlar arasında beton katkıları, çimento katkıları, madencilik ve tünel açma çözümleri, su yalıtımı sistemleri, beton koruma ve tamir ürünleri, derz dolguları, kendiliğinden yerleşen grout harçları, zemin kaplama sistemleri ve seramik yapıştırıcıları yer alıyor.

Sunulan pazarlar BASF'nin konumunu daha da güçlendirecek
Master Builders Solutions'ın Rusya, Türkiye, Suudi Arabistan ve Birleşik Arap Emirlikleri gibi Körfez İşbirliği Konseyi ülkeleri ve Kazakistan'da pazara sunulması, adı geçen ülkelerde BASF'nin konumunu daha da güçlendirecek. Bu ülkeleri Mayıs 2014'te Afrika, Azerbaycan ve Ürdün takip edecek. BASF Yapı Kimyasalları Bölümü ORA Bölgesi (Ortadoğu, Rusya, Orta Asya ve Afrika) Başkan Yardımcısı Dick Purchase, "Markanın sunulması, kimyasal ürünler tedarikçisinden daha fazlası olduğumuzu vurguluyor. BASF, tüm inşaat sektörü için tercih edilen tek çözüm sağlayıcı olmak üzere ürünlerini ve hizmetlerini tek bir marka altında birleştiriyor. Yeni marka aynı zamanda yapı kimyasalları sektöründe gerçek bir küresel oyuncu olarak konumumuzu vurguluyor" dedi.

Türkiye’nin de içinde bulunduğu bölgenin ekonomisi, yüksek büyüme oranlarına ve altyapı ile diğer inşaat projelerinde yüksek yatırımlara sahip.

Master Builders Solutions markası altında pazarlanan kapsamlı portföyüyle BASF, yerel iş ortaklarını desteklemek için son teknoloji yapı kimyasalları çözümleri sunuyor. BASF Yapı Kimyasalları Türkiye Genel Müdürü ve Rusya ve BDT Ülkeleri Pazar Yöneticisi Buğra Kavuncu, "Asya ve Avrupa kıtalarını birbirine bağlayan İstanbul'daki Marmaray Tüneli gibi önemli projeler, ülkenin sosyal ve ekonomik performansını güçlendiriyor. Küresel teknik bilgimize dayanan ve yerel uzmanlarımız tarafından uygulanan çözümlerle bu ilerlemenin bir parçası olmaktan gurur duyuyoruz" dedi.