Mavera Başakşehir’in 4+1’lerinde KDV yüzde 1!

Mavera Başakşehir'de A tipi bloklardaki 3+1 ve 4+1 konutların KDV oranı yüzde 1, B tipi bloklardaki 4+1, 5+1 ve 8+2 konutların KDV oranı ise yüzde 18 olarak belirlendi

Mavera Başakşehir’in  4+1’lerinde KDV yüzde 1!

7 Ocak 2013 / emlakwebtv
Mavera Başakşehir'den net alanı 150 metrekayre kadar olan konutlar için müşteriler yüzde 1 KDV ödeyecek. Mavera Başakşehir'de A tipi bloklardaki 3+1 ve 4+1 konutların KDV oranı yüzde 1, B tipi bloklardaki 4+1, 5+1 ve 8+2 konutların KDV oranı ise yüzde 18 olarak belirlendi.
Başakşehir'de Makro İnşaat tarafından hayata geçirilen Mavera Başakşehir, 274 konuttan meydana geliyor. 70 adet ticari ünitenin de yer aldığı Mavera Başakşehir içerisinde; fitness center, spa, sauna, açık hava sineması, kadın-erkek mescidleri, restaurant, çok amaçlı salon, cafe, çocuk havuzu ve 2 adet yetişkin yüzme havuzu mevcut.

Mavera Başakşehir, Sağlık Bakanlığı'nca ihale edilen Avrupa'nın en büyük sağlık kenti ve İstanbul'un en büyük kent meydanının, ticari üniteler ve rekreasyon alanlarının, ayrıca Kaymakamlık ve Belediye gibi ilçe resmi kurumlarının yer alacağı, yeni Başakşehir ilçesi merkezine komşu konumda yükseliyor.

8 bin 406 metrekaresi yeşil alana ayrılan Mavera Başakşehir'in arsa hariç yatırım maliyeti 70 milyon lira olarak açıklandı. Konut teslimlerinin 2014 yılında yapılacağı Mavera Başakşehir projesi, Türkiye Finans, Kuveyt Türk ve TEB bankaları ile anlaşmalı. Proje hakkında detaylı bilgi almak için adres: www.maverabasaksehir.com

Proje Bilgisi: Mavera Başakşehir